Pieniądze jako prezent urodzinowy dla przedszkolaka Nowy trend jednych zachwyca a innych żenuje

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pieniądze jako prezent urodzinowy dla przedszkolaka? Nowy trend jednych zachwyca, a innych żenuje

Koperta jako prezent urodzinowy dla przedszkolaka? Tak, pod warunkiem, że nie będzie to zwykła koperta. O co chodzi w tak zwanych “Fiver Party”, czyli nowym trendzie, który przyszedł do nas ze Stanów? Dlaczego coraz więcej rodziców w Polsce decyduje się na organizację tego rodzaju urodzin dla swoich dzieci i co o tym myślą goście takich imprez?

Wybór prezentu urodzinowego dla przedszkolaka sprawia Ci trudności? Jest na to rozwiązanie!

Urodziny przedszkolaka to zawsze wielkie wydarzenie, szczególnie dla jubilata. Wielkie odliczanie do tego dnia rozpoczyna się około dwóch miesięcy przed “godziną zero” i objawia się w zadawaniu pytania, o ile dni zostały do moich urodzin? Czy zaprosisz ciocię Asię? A co z Zosią, czy ją też zaprosimy?

Pieniądze jako prezent urodzinowy dla przedszkolaka Nowy trend jednych zachwyca a innych żenuje

I tak przez co najmniej 59 dni… Przy wysyłaniu zaproszeń na urodzinową imprezę przedszkolaka często pojawia się pytanie, czy jest coś, czego Twoja córka chciałaby otrzymać jako prezent. Jak odpowiedzieć na to pytanie, które zadaje Ci 15-20 osób? Jednym sposobem jest odpowiedź wymyślona przez Amerykanów…

Koperta dla przedszkolaka

W Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy trend: "Fiver Party", czyli impreza za piątkę. Ten pomysł ma odpowiedzieć na potrzeby rodziców, którzy nie mają środków na częste kupowanie urodzinowych prezentów dla dzieci swoich znajomych (których jest kilkanaście w roku), jak również na potrzeby rodziców jubilata, którzy nie chcą gromadzić kolejnych kilkunastu zabawek w pokoju swojego dziecka.

Podczas Fiver Party tradycyjny prezent urodzinowy dla przedszkolaka zostaje zastąpiony 5 dolarowym banknotem. Każdy gość daje tę samą kwotę, dzięki czemu nie ma lepszych i gorszych prezentów. To jubilat wraz z rodzicami decyduje, jaki prezent kupić za otrzymane pieniądze.

Przeczytaj więcej artykułów  Mit o Demeter i Korze - streszczenie i najważniejsze motywy Tak starożytni Grecy wyjaśniali

Jest jednak jedno "ale", ale pozytywne

To, że dzięki "Fiver Party" nie ma problemu z poszukiwaniem prezentów, nie oznacza, że jako zaproszeni goście nie musimy być kreatywni. To, co jest najfajniejsze w "Fiver Party", to sposób, w jaki przekazuje się pieniądze. Większość dzieci wymyśla fantazyjne opakowania, do których wkładane jest mnóstwo serca. Pieniądze są dołączane do balonów, kwiatów, ręcznie wykonanych laurki i nie tylko.

Do banknotu warto dołączyć śmieszne lub oryginalne życzenia urodzinowe. Sprawdź nasze propozycje życzeń urodzinowych dla dziecka >>

W jaki sposób przekazać zapraszanym, aby zamiast zabawek wybrali formę pieniężną prezentu?

Najlepiej powiedzieć o tym wprost przy zaproszeniu. Jeśli chcemy być bardziej delikatni, to możemy na zaproszeniu umieścić zabawny wierszyk, na przykład:

Goście moi ukochani,

Zabawek w domu zatrzęsienie mamy.

Chcecie coś mi podarować?

Dajcie śwince się radować.

Można również napisać wprost:

"Zamiast prezentu, zabierzcie proszę ze sobą banknot, który zasili moje oszczędności. Aktualnie odkładam na [informacja o marzeniu dziecka]"

Ile pieniędzy włożyć do "koperty"?

Idealnie byłoby, gdyby rodzice ustalili kwotę wspólnie i trzymali się jej podczas wszystkich urodzin w danej grupie. Amerykańskie 5 dolarów to około 20 złotych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby za zgodą wszystkich rodziców zwiększyć tę kwotę na przykład do 50 zł.

Czy pieniądze zamiast prezentu dla przedszkolaka to dobry pomysł?

W sieci zdania na temat prezentów w formie pieniężnej dla tak małych dzieci są podzielone:

Piotrek: Widząc takie zaproszenie czułbym się lekko zażenowany. Gdy zapraszam kogoś na imprezę, nie interesuje mnie, czy przyniesie prezent. Pisanie, że chce się pieniądze sugeruje, że się czegoś od gości oczekuje. Ponadto tak małe dzieci, jak przedszkolaki, zdecydowanie bardziej cieszą się z książek czy zabawek (nawet jeśli mają ich pełno w pokoju) niż z pieniędzy. Nie każde dziecko zrozumie, że będzie mogło sobie kupić coś fajnego po imprezie. Finezyjne opakowania ratują sytuację.

Przeczytaj więcej artykułów  Orgazm sutkowy

Kasia: Ja się ucieszyłam, dostając takie zaproszenie. 20 imprez urodzinowych w roku i na każdą musisz kupić prezent. Może to na początku wydaje się zabawne, ale po 5 latach i drugim dziecku przestaje tak być. Chciałoby się kupić solenizantowi coś naprawdę fajnego, ale w rozsądnej kwocie trudno znaleźć niesamowity prezent dla przedszkolaka.

A co Wy sądzicie o takim prezencie urodzinowym dla przedszkolaka? Czy koperta na urodziny dziecka to dobry pomysł?

Dodaj komentarz