Pierwsze wypłaty 800 plus już w grudniu Dobra wiadomość dla niektórych rodziców

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsze wypłaty 800 plus już w grudniu Dobra wiadomość dla niektórych rodziców

Od 1 stycznia wchodzi w życie podwyżka świadczenia 500 plus do 800 zł. Jak się dowiadujemy, część rodziców może otrzymać wyższe świadczenia jeszcze przed nowym rokiem. Ze względu na układ kalendarza może nas spotkać niespodzianka. Czy 800 plus będzie dostępny w grudniu?

Czy będziemy mieli 800 plus w grudniu? Może to być niespodzianka dla niektórych rodziców

Zgodnie z niedawną nowelizacją ustawy, od 1 stycznia 2024 roku świadczenie 500 plus oficjalnie wzrośnie do 800 plus. Podwyżka ma na celu zniwelowanie wpływu inflacji, która obniżyła wartość świadczenia o około 200 złodziei od chwili jego wprowadzenia, jak twierdzą ekonomiści.

Zgodnie z przepisami, podwyżka będzie wypłacana rodzicom dopiero w styczniu. Jednakże, okazuje się, że niektórzy otrzymają wyższe świadczenie jeszcze w grudniu. Wynika to z faktu, że ZUS przekazuje świadczenie w dziesięciu różnych terminach: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dnia miesiąca. Te daty nie są jednak datami przekazywania pieniędzy, ale momentami, kiedy środki powinny być już na koncie. Jeśli któryś z tych terminów przypada na weekend lub tuż po długim weekendzie, ZUS często wykonuje przelewy wcześniej, przed dniem wolnym. Może to oznaczać miłą niespodziankę dla niektórych rodziców.

Należy jednak podkreślić, że wypłata 800 plus w grudniu na razie to tylko spekulacje. Nawet jeśli ZUS wyśle przelewy w piątek przed Nowym Rokiem, nie ma gwarancji, że środki przyjdą w tym samym dniu. Istnieje także możliwość, że pierwsze wypłaty będą w starych kwotach, a różnica zostanie wyrównana dopiero w lutym.

500 plus za grudzień również może być wypłacone wcześniej

Również świadczenie 500 plus za grudzień zostanie wcześniej wypłacone niektórym rodzicom. Chodzi o tych beneficjentów, którzy otrzymują pieniądze 9. i 16. dnia miesiąca. Ponieważ obie daty wypadały w soboty, przelewy zostaną wykonane wcześniej – odpowiednio 8. i 15. grudnia.

  • Przerwa świąteczna 2023. Kiedy uczniowie pójdą do szkoły ostatni raz w tym roku? Czeka ich aż 10 dni wolnego
  • Co z 500 plus po wyborach? Słowa Hołowni i Tuska budzą wątpliwości rodziców. Czy rodziny stracą świadczenie?
  • Dni wolne od pracy 2024. Odpowiednio zaplanowany urlop może dać ponad 60 dni wolnego
Przeczytaj więcej artykułów  Obostrzenia na Święta Wielkanocne 2021 Wielkanoc w zamknięciu ale majówka być może w restauracjach

Dodaj komentarz