Piękne i krótkie cytaty na walentynki Już znamy najpiękniejsze walentynkowe sentencje

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Piękne i krótkie cytaty na walentynki Już znamy najpiękniejsze walentynkowe sentencje

Jest wiele sposobów, aby wyrazić miłość. Możesz zrobić to spontanicznie, w kilku słowach, albo przygotować wzruszającą mowę, podkreślającą piękno uczucia, które darzysz drugą osobę. Możesz też sięgnąć po piękny cytat. To doskonały sposób, aby powiedzieć "kocham cię". Specjalnie dla wszystkich zakochanych przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych cytatów na walentynki.

Urocze cytaty walentynkowe

Chcesz powiedzieć tej wyjątkowej osobie, że jest twoim światem? To cytat z pewnością ci w tym pomoże.

Nasza miłość jest jak wiatr – nie możesz jej zobaczyć, ale możesz ją poczuć. – Nicholas Sparks

W tym życiu potrzebujemy miłości, która nas męczy, dusi i zabija… Bez niej jest wielka pustka. – Jim Morrison

Aby znaleźć miłość, nie pukaj do każdych drzwi. Gdy nadejdzie odpowiedni moment, sama wejdzie do twojego życia, do twego serca. – Bob Dylan

Kiedy poczujesz miłość w sercu i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że świat nie jest już taki sam, jaki był dotychczas. – Jiddu Krishnamurti

Najpiękniejszy cytat na walentynki

Dla wielu zakochanych walentynki są tym szczególnym dniem w roku. Cytaty o miłości pomogą ci ubrać w słowa to, co skrywasz głęboko w sercu. Jak wybrać ten jedyny tekst, który odda wszystko, co czujesz? To niełatwe, ale podjęliśmy się tego wyzwania.

Miłość to tylko słowo. Słowo z filmu, z książki, z kolorowego pisma. Wielu ludzi uważa, że wystarczy je wypowiedzieć i już będzie dobrze, bo ono uleczy, uratuje, oczyści. Ale to tylko słowo. Łatwo je wypowiedzieć, jeszcze łatwiej je skasować. Ale spróbuj przekształcić je w prawdziwe, trwałe uczucie, zamienić je w mury domu, który przetrwa lata, bezpieczny i dający ci szczęście, poczucie sensu i radość z każdej chwili spędzonej razem. To jest trudne, a często niemożliwe. Niewielu to potrafi. Naucz się tego. – Dorota Terkowska

Przeczytaj więcej artykułów  Obrzezanie dziewczynek

Krótkie cytaty na walentynki dla chłopaka

Może się nie przyznają do tego, ale mężczyźni też potrafią być romantykami. 14 lutego czują wyjątkową atmosferę dnia zakochanych. Kochane panie, przygotujcie dla swoich mężczyzn piękne cytaty o miłości na walentynki. Choć nie pokażą tego, z pewnością docenią piękne słowa.

Przyjaciel to ktoś, przy kim możesz być sobą. Czuć to, co chcesz. Cokolwiek w danej chwili czujesz, przyjacielowi to nie przeszkadza. Prawdziwa miłość polega na tym, że bezwarunkowo akceptuje drugą osobę. – Ava Dellaira

Miłość, czymkolwiek jest, nie powinna udawać. – Marianna Moore

Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie przez całe życie. – Victor de Lima Barreto

Miłość nie istnieje sama w sobie, ale w nas. – Marcel Proust

Najpiękniejsze cytaty o miłości na walentynki

Miłość inspiruje muzyków, jest źródłem natchnienia dla pisarzy i poetów. Każdy wielki twórca ma w swoim dorobku przynajmniej kilka utworów, które traktują o tym najpotężniejszym ze wszystkich uczuć. Szukasz idealnego cytatu na walentynki? Z naszej obszernej listy wybraliśmy najpiękniejsze.

Z twoich ramion widzę niebo drżące z rozkoszą… Spadła gwiazda. (…) Widać dzisiaj ziemia jest niebem, dlatego gwiazdy przenoszą się. – Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, fragment wiersza "Gwiazdy spadające"

Miłość szczęśliwa. Czy to normalne, poważne, czy pożyteczne, świat nic nie znaczy dla dwóch osób, które nie widzą go? – Wisława Szymborska, fragment wiersza "Miłość szczęśliwa"

Gdyby nie ty, nie wiem jak, teraz bym żył, gdzie chodził, z kim spał. Może bym był, może nie. Gdyby nie ty, nie miałbym nic. – Oddział Zamknięty, fragment utworu "Gdyby nie ty"

Kocham cię a kochanie moje to rozstania i powroty i nagle dzwony dzwonią i ciało mi płonie. Kocham cię. – Maanam, fragment utworu "Kocham cię kochanie moje".

Przeczytaj więcej artykułów  Obniżenie brzucha w ciąży Ile przed porodem opada brzuch

Te cytaty na walentynki możesz wykorzystać jako życzenia dla ukochanej osoby lub jako wpis do walentynkowej kartki. Doskonale sprawdzą się w SMS-ach lub podczas rozmowy przez komunikator internetowy, ale pamiętaj – najlepiej wyznać miłość osobiście, to ma największą moc.

Te cytaty na walentynki możesz wykorzystać jako życzenia dla ukochanej osoby lub jako wpis do walentynkowej kartki. Doskonale sprawdzą się w SMS-ach lub podczas rozmowy przez komunikator internetowy, ale pamiętaj – najlepiej wyznać miłość osobiście, to ma największą moc.

Dodaj komentarz