Piękne cytaty o dzieciach krótkie piękne i poważne

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Piękne cytaty o dzieciach krótkie piękne i poważne

Na świecie jest mnóstwo książek, opowiadań, wierszy, piosenek i wywiadów. Przez wieki wypowiedziano wiele pięknych słów, które mimo upływu czasu wciąż są aktualne i wyrażają wiele treści. Chętnie sięgamy po cytaty dotyczące różnych obszarów naszego życia. Przedstawiamy kilka wybranych przez nas cytatów o dzieciach.

Cytaty o dzieciach

Nie każdy z nas potrafi łatwo sformułować swoje myśli, a niektóre okazje wymagają odpowiednich słów, które oddadzą to, co w danej chwili czujemy. Doświadczamy różnych emocji – od radości i szczęścia, przez obojętność, smutek, strach, aż po złość i chęć zemsty. Czasami słowa mogą wyrazić więcej niż czyny i potrzebujemy wyrazić coś, co jest w naszych sercach. Co jeśli nie potrafimy dobrać słów, które najlepiej oddadzą nasze myśli? Co jeśli wstydzimy się powiedzieć proste „kocham cię”, „jest mi przykro”, „tęsknię za tobą”, „cieszę się twoim szczęściem”? Tutaj właśnie mogą nam pomóc cytaty. Słowa wypowiedziane przez innych mogą idealnie oddawać nasze uczucia i być doskonałym przekazem dla naszych bliskich.

Możemy sięgnąć po cytaty w różnych sytuacjach. Są świetne jako dedykacje wpisywane do książek, wyraz naszych dobrych życzeń dla innych osób, kiedy wręczamy im kartki okolicznościowe. Mogą także być tym, co podnosi nas na duchu w trudnych chwilach i kiedy szukamy wsparcia.

Piękne cytaty o dzieciach

Bardzo często szukamy w Internecie cytatów o dzieciach. Wykorzystujemy je w kartkach i wiadomościach z gratulacjami z okazji narodzin dziecka, jego chrztu, urodzin, w księgach pamiątkowych wręczanych młodej mamie. Bardzo często rodzice również gromadzą cytaty o dzieciach, szukając sposobu na wyrażenie swoich myśli. Przygotowaliśmy dla was małą kolekcję naszym zdaniem najpiękniejszych cytatów o dzieciach. Jak wiele może wyrazić jedno proste zdanie! Przekonajcie się sami.

Dzieci chowane bez pieszczoty są jak kwiaty hodowane bez słońca. Alfred de Musset

Przeczytaj więcej artykułów  Podatek od spadków i darowizn od lipca na nowych zasadach Tysiące Polaków zaoszczędzi na zmianach

Dzieci są skrzydłami człowieka. Przysłowie arabskie

Dziecko najwięcej miłości potrzebuje, gdy najmniej na nią zasługuje. Andrzej Majewski

Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka. Dante Alighieri

Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa. Jostein Gaarder

Dziecko to nie tylko zbiór komórek – to zbiór naszych uczuć. Małgorzata Kalicińska

Człowiek, który ma dzieci, nie potrzebuje aniołów. Graham Masterton

Każde dziecko jest dowodem, że Bóg nie znudził się człowiekiem, że jeszcze ludzie Mu się nie znudzili. Rabindranath Tagore

Małżeństwo bez potomstwa jest jak dzień bez słońca. Przysłowie łacińskie

Słowa dziecka to stare kwiaty. Juliusz Słowacki

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II

Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka. Jan Paweł II

Dodaj komentarz