Plan lekcji do druku czarno-biały Pobierz wzór i zaplanuj naukę

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Plan lekcji do druku czarno-biały Pobierz wzór i zaplanuj naukę

Rok szkolny 2023/24 właśnie się rozpoczął. Po przywitaniu uczniów przez uroczystość, wszyscy już zaczęli uczestniczyć w pierwszych zajęciach i stopniowo przyzwyczajają się do trybu nauki. Pierwsze dni, a czasami nawet tygodnie, mogą być dość trudne. Warto więc dobrze się zorganizować, zapisywać i uporządkować, aby łatwiej było przystosować się do codziennego wstawania i obowiązków. Tutaj przydaje się plan lekcji do druku – czarno-biały, kolorowy, jak kto lubi!

Plan lekcji czarno-biały do druku

Umieszczenie planu lekcji gdzieś na lodówce lub tablicy korkowej w pokoju ucznia to jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Szczególnie przydatne na początku roku szkolnego, kiedy nikt jeszcze nie pamięta dokładnie rozkładu wszystkich zajęć. Powieszenie harmonogramu w widocznym miejscu pomaga również spokojnie uporządkować wszystkie materiały i książki oraz przygotować się i spakować na kolejny dzień w szkole.

Oczywiście plan lekcji jest zazwyczaj dostępny w internetowym dzienniku, ale warto mieć go także w formie papierowej na wszelki wypadek. Jeśli z jakiegoś powodu nie można się zalogować do swojego konta, nie będzie problemu z sprawdzeniem, czego należy się uczyć następnego dnia.

Gotowe szablony na plan lekcji można kupić w sklepach lub księgarniach, ale można je także znaleźć w internecie, na przykład na popularnym Pintereście. Właśnie stamtąd pochodzi ten plan lekcji do wydruku (autorstwa użytkowniczki o nazwie Kowalskagata).

Plan lekcji do uzupełnienia i druku. Jak zaplanować rok szkolny 2023/2024?

Plan lekcji to jednak nie wszystko. Przyda się również zaplanowanie kalendarza z nieco dłuższą perspektywą. Niestety, pierwszy semestr nie zapowiada się zbyt atrakcyjnie pod względem wolnego. Jedyny dodatkowy odpoczynek to listopadowa przerwa związana ze Świętem Wszystkich Świętych, a następnie Boże Narodzenie.

  • 15-28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia-4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia-11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12-25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
Przeczytaj więcej artykułów  Obowiązkowy rejestr ciąż - od kiedy Kontrowersyjny przepis wchodzi w życie Jakie niesie

Niedługo trzeba będzie czekać także na wiosenną przerwę związaną z Wielkanocą, która rozpocznie się wyjątkowo wcześnie, już pod koniec marca i potrwa od 28 marca do 2 kwietnia.

Sprawdź też:

  • Godziny dyrektorskie. Uczniowie i rodzice obawiają się kolejnych dodatkowych lekcji. Czy zajęcia są obowiązkowe?
  • Szkoła w Chmurze 2023. 25 tysięcy uczniów rozpoczęło edukację bez sprawdzianów, ocen, a nawet… bez lekcji
  • Wakacje 2024 – kiedy się zaczynają? Odliczanie do końca roku już się zaczęło, a uczniów czeka miła niespodzianka

Dodaj komentarz