Początek roku szkolnego 2023 2024 przesunięty Uczniowie nie rozpoczną nauki 1 września wakacyjny

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Początek roku szkolnego 2023 2024 przesunięty Uczniowie nie rozpoczną nauki 1 września wakacyjny

Początek roku szkolnego w 2023 będzie miał nietypowy termin. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, uczniowie nie rozpoczną nauki tradycyjnie 1 września. Rozpoczęcie zajęć zostało przesunięte, co oznacza, że uczniowie i ich rodzice będą mieć dłuższy odpoczynek. Dlaczego doszło do takiej zmiany? Kiedy więc ruszy nowy rok szkolny 2023/2024?

Kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny 2023/2024 i dlaczego uczniowie mają dłuższe wakacje?

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024 będzie odbiegało od tradycyjnego 1 września. Decyzją ministerstwa edukacji, pierwsze zajęcia nie odbędą się tego dnia. Powodem zmiany terminu jest układ kalendarza w tym roku. 1 września przypada na piątek, dlatego rozpoczęcie nauki zostało przeniesione na poniedziałek, 4 września. To oznacza, że uczniowie zyskują dodatkowy weekend wakacyjny przed rozpoczęciem zajęć.

Przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego to nie jedyna zmiana. W planie lekcji pojawi się nowy przedmiot, "Biznes i zarządzanie", który zastąpi "Podstawy przedsiębiorczości". Będzie nauczany w klasach I i II szkoły ponadpodstawowej. Ponadto, łacina powróci do szkół po wielu latach. Uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących i techników będą mogli wybrać ten język jako dodatkowy przedmiot, jeśli będzie on oferowany w danej placówce.

Niespodzianka na koniec roku szkolnego – wcześniejsze wakacje

Zakończenie roku szkolnego również będzie miłym zaskoczeniem. Ze względu na kalendarz, przyszłoroczne wakacje rozpoczną się wyjątkowo wcześnie. Ostatni dzień szkoły, z uroczystym zakończeniem i rozdaniem świadectw, przypada na piątek, 21 czerwca 2024. To oznacza, że uczniowie zyskają ponad tydzień dodatkowego wypoczynku już w czerwcu.

  • Uczniowie mogą otrzymać dodatek na dojazdy do szkoły. Kto może się starać o te środki?
  • Podręcznik HiT 2 wzbudza kontrowersje. Autor porusza m.in. tematy Tuska, Smoleńska i leczenia homoseksualizmu. Według niektórych jest to "materiał wyborczy PiS".
  • Rodzice mogą liczyć na 400 plus na wyprawkę szkolną. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, konieczne będzie złożenie wniosku.
Przeczytaj więcej artykułów  Podczas zakupów korzystasz z wózka Po obejrzeniu tego nagrania pewnie przestaniesz

Dodaj komentarz