Poduszka ciążowa – komfortowy sen i ulga dla kręgosłupa Dlaczego warto ją mieć

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Poduszka ciążowa - komfortowy sen i ulga dla kręgosłupa Dlaczego warto ją mieć

Podczas ciąży ważne jest dbanie o zdrowy i spokojny sen oraz o prawidłową postawę. Poduszka ciążowa może w tym pomóc, zapewniając komfortowy sen i łagodząc dolegliwości związane z bólem kręgosłupa i skurczami łydek. Ale to nie wszystko! Dlaczego warto ją mieć i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Poduszka ciążowa – ulga dla kręgosłupa

Ciąża może powodować wiele dolegliwości, które są trudne do zniesienia. Większość kobiet odczuwa bóle pleców, skurcze, trudności ze snem i ogólne zmęczenie. Podczas rozwoju ciąży te problemy często nasilają się i stają się jeszcze bardziej uciążliwe.

Poduszka ciążowa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich przyszłych mam, które mają trudności ze spaniem i odpoczynkiem. Poduszka ta jest dużo większa, dłuższa i odpowiednio wyprofilowana, co umożliwia wygodne ułożenie całego ciała w optymalnej pozycji. Daje wsparcie kręgosłupowi, karkowi, miednicy i biodrom, łagodząc dolegliwości bólowe i zapewniając komfortowy odpoczynek.

  • daje odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa,
  • odciąża miednicę i biodra,
  • właściwie ustawia kark i szyję podczas leżenia,
  • redukuje bóle pleców, nóg, karku i ramion,
  • daje odpowiednie wsparcie dla brzuszka,
  • poprawia krążenie i ułatwia zasypianie na boku,
  • pomaga w zasypianiu i spokojnym przesypianiu całej nocy.

Poduszka ciążowa do spania

Prawidłowy sen i odpoczynek mają ogromne znaczenie dla zdrowia mamy i dziecka. Najlepszą pozycją do spania podczas ciąży jest lewy bok. Zapewnia on prawidłowe krążenie krwi w organizmie i tlen dla maluszka. Dodatkowo nie uciska wątroby ani żyły głównej, co zmniejsza ryzyko obrzęków i skurczy łydek.

Niestety, komfortowe ułożenie się i utrzymanie tej pozycji przez całą noc może być trudne dla ciężarnych. W takim przypadku poduszka ciążowa może zapewnić wygodne ułożenie ciała i spokojny sen. Wielu mamom pomogła ona poprawić ogólne samopoczucie i zmniejszyć codzienne zmęczenie.

Podczas wyboru poduszki ciążowej warto zwrócić uwagę na jakość. Najlepiej, jeśli jest wypełniona włóknami silikonowymi, które są odporne na odkształcenia i dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając dobre wsparcie. Materiał, z którego jest wykonana, powinien być hipoalergiczny i naturalny, tak jak bawełna. Poduszka powinna mieć także ściągany pokrowiec, który ułatwia utrzymanie higieny i czystości.

Przeczytaj więcej artykułów  Pranie ubranek dla noworodka

Poduszka (nie tylko) dla ciężarnych

Poduszka ciążowa może być pomocna nie tylko dla ciężarnych. Może łagodzić dolegliwości związane z bólem pleców u osób, które nie są w ciąży. Może być również wykorzystana do karmienia maluszka oraz przy wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Poduszka ciążowa to dobry zakup, który może złagodzić uciążliwe dolegliwości związane z bólem kręgosłupa. Nie tylko przyszłe mamy mogą z niej skorzystać, ale także osoby cierpiące na bóle pleców.

Dodaj komentarz