Plecak szkolny dla dziecka ucznia nastolatka jak wybrać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Plecak szkolny dla dziecka ucznia nastolatka jak wybrać

Plecak szkolny jest bardzo ważnym elementem wyprawki. Wybór właściwego plecaka ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszych dzieci. Nieodpowiednio dobrany plecak może powodować wady postawy oraz nadwyrężać kręgosłup, kark, mięśnie pleców i stawy. Dlatego nie możemy lekceważyć wyboru plecaka. Przedstawiamy kilka najważniejszych cech, jakimi powinien się on charakteryzować. Jak wybrać odpowiedni plecak dla malutkiego dziecka? Jakie modele są najlepsze dla przedszkolaków, uczniów wczesnych klas i nastolatków?

Plecaki dla przedszkolaków i pierwszaków

Początek szkoły to dla maluchów bardzo szczególny czas. Każdy przedszkolak i pierwszak z entuzjazmem czekają na szkołę! Dla nich wymarzony plecak z ulubionymi postaciami i nowy piórnik z przyborami to prawdziwa frajda. Dzieciaki bardzo cieszą się z wyprawki i nowego plecaka. Natomiast dla rodziców może to być nieco przytłaczające… Jak wybrać tornister lub plecak? Jak spakować wyprawkę? W zestawie z plecakiem czy osobno?

Wybór plecaka dla małych dzieci jest najważniejszy spośród wszystkich elementów wyprawki. Idealny plecak musi być wystarczająco pojemny, by pomieścić wszystkie zeszyty, książki, kanapki, buty i przybory szkolne. Nie może jednak być ani za duży, ani za ciężki, ponieważ nie będzie wygodny i bezpieczny dla dziecka. Dlatego warto wybierać modele, które są lekkie, funkcjonalne i odpowiednio zbudowane. Plecak dla małego dziecka nie powinien ważyć więcej niż około 1,2 kg, dlatego należy sprawdzić plecaki wykonane z lekkiej, ale trwałej pianki. Plecak szkolny powinien także mieć wzmocnioną dolną część i sztywny, wytrzymały system nośny, który podtrzymuje ciężar plecaka i jego zawartości.

Dobrym rozwiązaniem dla przedszkolaków i pierwszaków są plecaki z już wkompletowaną wyprawką. Na rynku dostępne są trendy tornistry i plecaki, w zestawie z niemal wszystkim, czego dziecko potrzebuje do szkoły. Mimo że wybór plecaka jest kluczowy, nie zapominajmy, że potrzebne będą również inne akcesoria i przybory. Wszystkie artykuły piśmiennicze i przybory szkolne można oczywiście kupić osobno, ale plecak z już wkompletowaną wyprawką to najlepszy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu.

Plecak szkolny dla dziecka ucznia nastolatka jak wybrać

Tornistry dla uczniów

W pierwszych latach szkoły dobrze sprawdzają się także tornistry szkolne, które są bezpieczne i wygodne dla małych dzieci. Doskonałym wyborem dla najmłodszych są lekkie i funkcjonalne tornistry szkolne z pokrywą i trzema zewnętrznymi kieszeniami. Dno tornistra jest wykonane z wodoodpornego materiału, który chroni wszystkie przybory, zeszyty i książki. Dodatkowe odblaski na szelkach i froncie zwiększają widoczność dziecka na drodze. Solidny model wykonany z wysokiej jakości materiałów będzie długo służył dziecku, zapewniając mu komfort i wygodę.

Przeczytaj więcej artykułów  Nowy bon turystyczny od czerwca 2023 będzie wynosił aż 1000 zł na dziecko

Plecaki i tornistry szkolne są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Dziewczynki najczęściej wybierają różowe, niebieskie i czerwone modele z postaciami z bajek lub lalki Barbie. Natomiast chłopcy woleją czarne, szare lub granatowe tornistry z wizerunkiem gry, w stylu militarnym lub piłkarskim. Wybór różnych kolorów i wzorów jest bardzo duży, więc warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać swój tornister. Dzieci mają swój gust, potrzeby i preferencje, dlatego warto dać im możliwość wyboru.

Plecaki młodzieżowe dla nastolatków

Wybór plecaka dla nastolatka również jest bardzo ważny! Dzieci, które kończą pierwszy etap nauki i zaczynają naukę w starszych klasach szkoły podstawowej, zwykle potrzebują zmiany. Nawet jeśli plecak z poprzednich lat jest nadal w dobrym stanie, ale dziecko chce zmienić wzór lub kolor, powinniśmy to zaakceptować. Okres dojrzewania to szczególny czas. Bardzo ważne jest wtedy zaakceptowanie przez rówieśników i dobre samopoczucie w grupie. Dlatego jeśli dziecko nalega na czarny plecak z kotami, fioletowy plecak lub inny plecak o konkretnym wzorze, musimy znaleźć taki plecak, który łączy w sobie zarówno atrakcyjny wygląd, jak i funkcjonalność. Wybór plecaków młodzieżowych jest ogromny, więc na pewno znajdziemy coś, co spełni oczekiwania zarówno nasze, jak i naszego nastolatka.

Plecak szkolny dla dziecka ucznia nastolatka jak wybrać

Plecaki młodzieżowe dostępne są w wielu wzorach, fasonach i kolorach. Większość z nich sprawdzi się również jako plecak miejski, który można zabrać na rower, trening lub wycieczkę. Plecak dla nastolatka będzie również dopełnieniem stroju i modnej stylizacji. Starszym dzieciom nie są już potrzebne pasy biodrowe lub piersiowe, ale ważne są solidne, wyściełane szelki, liczne kieszonki i odblaski. Przydatne będą również takie udogodnienia jak mała wewnętrzna kieszonka na legitymację lub bilet oraz boczne elastyczne kieszenie na napoje.

Jakie przybory szkolne spakować do nowego plecaka?

 • piórnika,
 • zeszytów, brulionów i notatników,
 • długopisów,
 • ołówków,
 • kredek,
 • flamastrów,
 • korektorów,
 • pędzelków,
 • farb,
 • bloków,
 • worka na obuwie,
 • i wiele innych artykułów plastycznych i piśmienniczych…
Przeczytaj więcej artykułów  Post dla dzieci Czy każdy musi pościć w piątek Ścisły post obowiązuje tylko w konkretnym wieku

Wszystkie niezbędne artykuły piśmiennicze i przybory szkolne, które powinny znajdować się w szkolnej wyprawce, można kupić w hipermarkecie Auchan – zarówno online, jak i stacjonarnie. W ofercie Auchan znajdziesz modne tornistry dziecięce i plecaki młodzieżowe, zeszyty, bruliony, piórniki, akcesoria piśmiennicze, artykuły plastyczne i wszystko, co potrzebne do szkolnej wyprawki.

Wszystkie niezbędne artykuły piśmiennicze i przybory szkolne, które powinny znajdować się w szkolnej wyprawce, można kupić w hipermarkecie Auchan – zarówno online, jak i stacjonarnie. W ofercie Auchan znajdziesz modne tornistry dziecięce i plecaki młodzieżowe, zeszyty, bruliony, piórniki, akcesoria piśmiennicze, artykuły plastyczne i wszystko, co potrzebne do szkolnej wyprawki.

Dodaj komentarz