Posyp płytę indukcyjną i przetrzyj kwaśnym owocem Po chwili zapomnisz jak wygląda brud

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Posyp płytę indukcyjną i przetrzyj kwaśnym owocem Po chwili zapomnisz jak wygląda brud

Coraz więcej osób decyduje się na zakup płyty indukcyjnej, która ma wiele zalet. Niestety, bardzo szybko się brudzi, więc trzeba regularnie o nią dbać, aby służyła nam przez lata. Na szczęście, do jej czyszczenia nie potrzebujemy specjalistycznych preparatów. Wystarczy to, co już mamy w kuchni.

Potrzebujemy czegoś, co pozwoli nam pozbyć się brudu z płyty indukcyjnej. Najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie jej od razu po gotowaniu, ale jeśli zapomnimy i zabrudzenia zaschną, również możemy je skutecznie usunąć. Czym więc wyczyścić płytę indukcyjną? Wykorzystaj to, co masz już w domu.

Wykorzystaj sodę oczyszczoną i cytrynę

Aby wyczyścić tę powierzchnię, nie możemy używać druciaka, który może ją porysować. Zamiast tego, najlepiej sięgnąć po miękką ściereczkę lub… cytrynę. Przekrój owoc na pół, posyp sodą oczyszczoną i dokładnie przetrzyj płytę indukcyjną. Możesz również posypać sodą powierzchnię i dalej szorować, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Gdy skończysz, wytrzyj resztki wilgotną ściereczką, a następnie wysusz płytę, na przykład ręcznikiem papierowym. W krótkim czasie zobaczysz, że płyta wygląda jak nowa.

Wykorzystaj sodę oczyszczoną i ocet

Innym sposobem na czyszczenie płyty indukcyjnej jest użycie sody oczyszczonej w połączeniu z octem. Wystarczy namoczyć ściereczkę lub ręcznik papierowy w occie i przetrzeć nim płytę indukcyjną. Następnie posypać sodą oczyszczoną i przykryć płytę całością namoczonego wcześniej materiału w ciepłej wodzie. Po upływie 15 minut usunąć resztki produktu i wysuszyć powierzchnię płyty.

Stosuj specjalny skrobak

Jeśli nie możemy usunąć trudnych zabrudzeń z płyty indukcyjnej, warto zainwestować w specjalny skrobak dedykowany do tego typu powierzchni. Najpierw należy zmiękczyć zabrudzenia wodą z octem, a następnie usunąć je przy pomocy narzędzia, aby nie porysować płyty. Szybko zobaczymy efekty.

Przeczytaj więcej artykułów  Nadchodzą zmiany Nowa ulga dla samotnych rodziców niekorzystna Niektórzy stracą na Polskim Ładzie

Dodaj komentarz