Poświęć 15 minut a słoiki będą czyste i bez zapachu Zapomnij o uporczywym czyszczeniu

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Poświęć 15 minut a słoiki będą czyste i bez zapachu Zapomnij o uporczywym czyszczeniu

Spędzasz mnóstwo czasu na przygotowywaniu swoich domowych przetworów i wiesz, że słoiki są idealnym miejscem do przechowywania. Ale zanim umieścisz w nich np. przepyszne dżemy czy zakwaszone warzywa, musisz je oczyścić. Możesz to zrobić w zaledwie 15 minut!

Większość polskich piwnic to prawdziwe skarbnice zapasów na zimę. Coraz trudniej znaleźć coś smaczniejszego niż buraczki z ogródka czy malinowy sok od babci. A słoiki są idealne do przechowywania tego rodzaju żywności. Ale co jeszcze można schować w słoikach? W wielu domach wykorzystuje się je również do przechowywania kawy i cukru na dłuższy czas oraz do przechowywania np. sałatki jarzynowej ze świąt. Jak przygotować słoik do przechowywania? Podpowiemy Ci.

Zapach ze słoika łatwo usunąć, korzystając z pustych skorupek po jajkach. Wystarczy, że wrzucisz do brudnego słoika skorupki z dwóch jajek, zalejesz je wodą do połowy wysokości słoika i dodasz kilka kropel płynu do naczyń. Potem wystarczy kilka razy potrząsnąć słoikiem. Zauważysz od razu, jak brud odlepia się od ścianek szklanych. Wylej zawartość, opłucz słoik pod bieżącą wodą i osusz go. Jeśli zapach nie zniknął, możesz spróbować użyć sody i octu. Wystarczy dwie łyżeczki octu i łyżeczkę sody. Odczekaj 15 minut, wylej zawartość słoika, przepłucz go ciepłą wodą i gotowe!

Możesz również oczyścić słoiki za pomocą mieszanki sody i fusów kawy. Nałóż pastę przygotowaną z jednej łyżki sody i dwóch łyżek fusów na wewnętrzne ścianki słoika, odczekaj 20 minut i wypłucz go. Inną metodą jest użycie soli morskiej i węgla aktywnego. Zalej łyżkę soli ciepłą wodą do 1/3 słoika, mocno wstrząśnij i powtórz czynność z rozkruszonym węglem.

Pamiętaj tylko, że po każdym czyszczeniu słoiki muszą dokładnie wyschnąć. Więc nie zakręcaj ich od razu.

Przeczytaj więcej artykułów  Po cesarce sprawdzone sposoby na powrót do formy

Dodaj komentarz