Poszukiwana 11-letnia Wiktoria z Sosnowca odnaleziona Nowe ustalenia szokują

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Poszukiwana 11-letnia Wiktoria z Sosnowca odnaleziona Nowe ustalenia szokują

11-letnia Wiktoria z Sosnowca zniknęła w sobotni wieczór, 5 sierpnia. Policja szybko rozpoczęła działania, zaangażowano wielu funkcjonariuszy w poszukiwania. W niedzielę zdecydowano o uruchomieniu Child Alert. Na szczęście dziewczynka została odnaleziona.

Znalazłem się w tej sytuacji, nie mogę przekazać szczegółów związanych z jej stanem zdrowia, ponieważ są one prywatne i muszę chronić Wiktorię. Jednak dziewczynka została odnaleziona dzisiaj. Odpowiada za to policja w Sosnowcu – rzeczniczka asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska

Policja nie ujawniła szczegółów dotyczących zaginięcia, ale już po kilku godzinach odnalezienia dziecka dziennikarze dowiedzieli się o dodatkowych informacjach. Okazuje się, że Wiktoria została znaleziona na Pomorzu, a więc bardzo daleko, bo 600 km od domu dziewczynki (która pochodzi ze Śląska). Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę, który prawdopodobnie uprowadził 11-latkę.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się jeszcze przed ogłoszeniem Child Alert. Uznaliśmy, że ta sprawa jest tak ważna i poważna, że musimy natychmiast rozpocząć śledztwo. I mieliśmy rację. Zatrzymaliśmy mężczyznę, a jutro prokurator zamierza przeprowadzić z nim dalsze czynności – powiedział prokurator Waldemar Łubniewski w rozmowie z Onetem

Wiktoria zniknęła w sobotni wieczór, 5 sierpnia. Wiadomo, że 11-latka wyszła z domu na ulicy 11 Listopada w Sosnowcu około godziny 19:00. Miała pójść tylko do pobliskiego kontenera z używaną odzieżą i zostawić tam torbę z ubraniami. Niestety, nie wróciła przez długi czas i od tamtego momentu nie miała kontaktu z nikim bliskim. Około 22:00 rodzina poinformowała policję o zaginięciu. Po 24 godzinach od zaginięcia, policja postanowiła uruchomić Child Alert. Ten system polega na natychmiastowym rozpowszechnieniu wizerunku zaginionego dziecka (przede wszystkim za pomocą mediów społecznościowych) wraz z okolicznościami jego zaginięcia. Po odnalezieniu Wiktoria, oczywiście, ponownie został odwołany.

  • Najnowsze informacje w sprawie tragedii na promie są szokujące. Czy problemy w tej rodzinie trwały latami? "Martwiliśmy się o stan matki".
  • Zaostrzenie przepisów dotyczących ochrony dzieci zostało przyjęte. "Ustawa Kamilka" została przyjęta niemal jednogłośnie, jedynie Konfederacja i Wolnościowcy byli przeciw.
  • Zarejestrowano dwukrotnie więcej przypadków boreliozy niż rok temu. Jak się chronić przed kleszczami?
Przeczytaj więcej artykułów  Mrówki opanowały dom i ogród Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Dodaj komentarz