Powstanie trzeci w Polsce Dom Ronalda McDonalda

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Powstanie trzeci w Polsce Dom Ronalda McDonalda

Powstanie trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce

Trzeci w Polsce Dom Ronalda McDonalda zostanie wybudowany przy Instytucie „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. Podpisanie listu intencyjnego o współpracy w budowie odbyło się 12 grudnia br.

Fundacja Ronalda McDonalda – profil na Facebooku

Trwa budowa trzeciego Domu Ronalda McDonalda w Polsce

Nowy Dom Ronalda McDonalda będzie miejscem pobytu dla rodziców dzieci, które wymagają długotrwałego leczenia w Instytucie „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”. Dzięki temu Fundacja będzie wspierać szpital i personel medyczny w opiece nad pacjentami i ich rodzinami. Dom będzie zaprojektowany zgodnie z międzynarodowymi standardami opieki skoncentrowanej na całej rodzinie dziecka hospitalizowanego, nawiązując do doświadczeń Domów w Krakowie i Warszawie.

List intencyjny o współpracy na rzecz budowy nowego Domu podpisali dr n. med. Marek Migdał, Dyrektor Instytutu „Pomnik–Centrum Zdrowia Dziecka”, oraz prof. Adam Jelonek, Honorowy Prezes Zarządu Fundacji Ronalda McDonalda, i Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza.

Obie instytucje podkreśliły, że łączy je misja Fundacji „Aby rodzina mogła być razem” oraz idea opieki skoncentrowanej na całej rodzinie dziecka hospitalizowanego.

Trzeci Dom Ronalda McDonalda w Polsce będzie znajdować się przy Alei Dzieci Polskich 20 w Warszawie, w sąsiedztwie Instytutu. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym, umowa na używanie budynku planowana jest na 40 lat, ale nie krócej niż 20 lat, zgodnie ze światowymi standardami najlepszych szpitali.

Podpisanie listu intencyjnego jest dużym wydarzeniem dla Przyjaciół, Wolontariuszy, Rodziców, Zespołów medycznych, Sąsiadów i społeczności miejsca, gdzie powstanie Dom.

Budowa trzeciego Domu jest odpowiedzią Fundacji na ogromną potrzebę Instytutu i dzieci z całej Polski, które szukają pomocy w tym miejscu.

Budując nowe Domy Ronalda McDonalda, Fundacja stawia na bliskość rodziny i stworzenie najlepszych warunków dla dzieci walczących z chorobą. Każdy Dom jest blisko szpitala, a jednak zapewnia warunki przypominające prawdziwy dom. Takie rozwiązania są najlepszym modelem opieki skoncentrowanej na całej rodzinie dziecka długo hospitalizowanego.

Przeczytaj więcej artykułów  Poważne i oficjalne życzenia walentynkowe na tegoroczne święto

W Domach Ronalda McDonalda rodzice dzieci, które długo przebywają w szpitalu, mogą zamieszkać w komfortowych warunkach. To zdecydowanie zmniejsza stres zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. W każdym Domu znajduje się wiele pokoi, kuchnia, jadalnia, miejsce spotkań, ogród, biblioteka i pralnia. Rodziny korzystające z Domów podkreślają, że atmosfera tych miejsc sprawia, że czują się jak w domu.

Fundacja Ronalda McDonalda wspiera medycynę pediatryczną w Polsce od 2002 roku. Jej misją jest opieka skoncentrowana na rodzinie i profilaktyka zdrowotna dzieci podczas choroby. Fundacja zarządza Domy i Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda, które są miejscami pobytu dla rodzin długo leczonych dzieci oraz przestrzenią socjalną dla rodzin i opiekunów w szpitalach pediatrycznych. Fundacja prowadzi również programy profilaktyczne, takie jak bezpłatne badania USG dla dzieci, mające na celu wczesne wykrywanie chorób nowotworowych.

Każdy może pomóc Fundacji, przekazując 1,5% podatku, darowiznę finansową lub rzeczową oraz dołączając do wolontariatu. Więcej informacji na temat działalności Fundacji można znaleźć na stronie internetowej oraz na mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz