Pozbądź się smrodu i zacieków bez szorowania i chemii Ze zmywarki może naprawdę ładnie pachnieć

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pozbądź się smrodu i zacieków bez szorowania i chemii Ze zmywarki może naprawdę ładnie pachnieć

Zmywarka to niesamowite urządzenie, które ułatwia nam życie codzienne. Ale niestety, czasem pojawiają się w niej nieprzyjemne zapachy i smugi po myciu. Jednak nie musisz używać szkodliwej chemii ani szorować. Wystarczy jedna rzecz, żeby pozbyć się tego problemu.

Każda pani domu ucieszy się na myśl o zakupie zmywarki. Nie musisz już stać długie godziny przy zlewie i martwić się o rachunki za wodę. Obecnie większość zmywarek ma program EKO, który zużywa mało wody i prądu. Ale tak jak każde urządzenie, zmywarka też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby działała zgodnie z przeznaczeniem, bez smug na szkle i brzydkiego zapachu, trzeba regularnie czyścić uszczelki i filtry. Ale co zrobić, jeśli problem nadal występuje? Mamy dla Ciebie jeden prosty trik, który pomoże pozbyć się zarówno zapachu, jak i zacieków.

Zapach ze zmywarki? To takie proste! Wypróbuj moc cytryny

Okazuje się, że można łatwo pozbyć się zapachów z zmywarki. Wystarczy przed każdym cyklem mycia włożyć połówkę cytryny do środka! Najlepiej włóż ją na jedną z wystających metalowych łapek. Dzięki temu, po oczyszczeniu, zmywarka będzie pięknie pachnieć, a na naczyniach i szklankach nie będzie żadnych zacieków. Cytryna ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, więc oczyszcza całe urządzenie.

Potęguj moc cytryny za pomocą octu i sody

Jeśli twoja zmywarka jest bardzo brudna, sama cytryna nie zawsze wystarczy. Ale nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Skorzystaj z mocy octu i sody. Dodaj je do cytryny, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Wlej 300 ml octu na dno zmywarki. Następnie wstaw naczynie o pojemności około 250 ml na górną szufladę i wypełnij je octem. Wsyp sodę w miejsce tabletki czyszczącej. Aby to zrobić, przeciąć cytrynę na pół i umieść ją na prętach w górnej szufladzie. Wybierz program mycia o temperaturze 55-60 stopni i uruchom go. Po zakończeniu mycia, wyjmij filtr i sprawdź, czy jest czysty. Jeśli masz jakieś obawy, możesz go jeszcze dokładniej wyczyścić namaczając w wodzie, occie i sodzie. Następnie włóż filtr z powrotem do zmywarki i gotowe!

Przeczytaj więcej artykułów  Ośmioletni Kamil nie żyje Sygnały przemocy pojawiały się od dawna chłopiec uciekał z domu

Wypróbuj nasz prosty trik i zobacz, jak łatwo można pozbyć się zapachu i zacieków z zmywarki. Nie musisz już dłużej używać szkodliwych substancji chemicznych ani spędzać czasu na szorowaniu. Teraz Twoja zmywarka zawsze będzie pachnąć świeżo i pozostawi naczynia i szklanki czyste i bez smug.

Dodaj komentarz