Peppa Masza Domisie Te bajki dzieci oglądają na okrągło

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Peppa Masza Domisie Te bajki dzieci oglądają na okrągło

Wystarczy tylko kilka dźwięków piosenki, która otwiera bajkę, a twoje dziecko już usiadło grzecznie przed telewizorem. Przedstawiamy kilka bajek animowanych i programów, które przedszkolaki najbardziej lubią oglądać.

Na telewizyjnych kanałach dla najmłodszych jest mnóstwo treści, a poza tym mamy jeszcze YouTube, VOD i wiele innych serwisów, w których bez problemu znajdziemy bajki animowane (i nie tylko) dla dzieci. Jednak w praktyce okazuje się, że większość maluchów ogląda te same bajki. Jakie z nich dzieci uważają za najfajniejsze? Z jakich bajek mogą się dowiedzieć czegoś o naszym świecie? (wtedy rodzice nie tylko są zadowoleni z chwili spokoju, ale też czują się trochę usprawiedliwieni, że znów pozwolili na wpatrywanie się w telewizor/ekran).

Świnka Peppa

Niełatwo byłoby znaleźć dziecko, które nie przeszło przez "etap świnki Peppy". Przedszkolaki uwielbiają ją, ale również półtoraroczne maluszki oglądają ją z zaciekawieniem. Na szczęście "Świnka Peppa" to nie tylko czysta rozrywka. W rzeczywistości uczy liczby i kolorów, pomaga maluchom odnaleźć się w codziennych sytuacjach.

Peppa Masza Domisie Te bajki dzieci oglądają na okrągło

Z powodu trwającej popularności tej bajki o przygodach Peppy, jej brata George’a, rodziców i przyjaciół, producenci zabawek również czerpią z sukcesu. Istnieją gry związane ze świnką Peppą, kolorowanki, książki, puzzle, pluszaki, ubranka… Wszystko, czego tylko małe dzieci chcą (jednak dla portfela rodziców jest to problem).

Masha i niedźwiedź

Jest to przebój ostatnich lat wśród bajek dla dzieci – przede wszystkim dla przedszkolaków. Nic dziwnego, bo Masha jest animowanym ucieleśnieniem kilkulatki, która jest pełna energii i pojawia się wszędzie. W tej bajce cały czas coś się dzieje, bez wyjątku. Ale "Masha i niedźwiedź" to także bardzo dobrze wykonana animacja komputerowa – idealna dla współczesnych dzieci.

Domisie

Peppa Masza Domisie Te bajki dzieci oglądają na okrągło

Piosenka z czołówki wpada w ucho, aktorzy są przebrani w kolorowe kostiumy, a jest także dużo bohaterów w postaci zwierząt. "Domisie" to polski program edukacyjny w teatralnej konwencji – dzieci mogą się dowiedzieć, dlaczego ważne jest mycie rąk, sprzątanie i będą miłymi dla przyjaciół.
Dla dorosłych, którzy mają trudności z zrozumieniem fenomenu "Domisie", polecam przypomnienie sobie np. starych "Opowieści z Narnii". Też wyczekiwaliśmy ich i nie przeszkadzało nam, że aktorzy byli przebrani za zwierzęta. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

Przeczytaj więcej artykułów  Prezent na mikołajki dla dzieci w szkole do 30 zł do 40 zł i do 50 zł

Świat Elmo

"Świat Elmo" istnieje od dłuższego czasu – a widać to choćby po odcinku o komputerach. Ale dla dzieci to nie ma znaczenia. Elmo w tak zabawny sposób opowiada im o świecie, że nie sposób nie polubić tego czerwonego muppetka. A są także rybka Alina i Pan Gapcio, a w niektórych odcinkach pojawiają się inni bohaterowie znani z kultowej "Ulicy Sezamkowej". Ta drużyna jest w stanie wyjaśnić wszystko, od mycia zębów, przez czesanie włosów, do pracy strażaków.

A jakie bajki Wasze dzieci uważają za najfajniejsze?

A jakie bajki Wasze dzieci uważają za najfajniejsze?

Dodaj komentarz