Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Stało się to oficjalne – na świecie przyszedł na świat pierwsze dziecko bez ustalonej płci. Nie jest ani dziewczynką, ani chłopcem. Jak to możliwe?

W listopadzie ubiegłego roku w mieście Slocan Valley w Kanadzie narodziło się dziecko o imieniu Searyl, którego biologiczna matka, Kori Doty, nie chce określić jako dziewczynkę czy chłopca. Ona sama identyfikuje się jako osoba bezpłciowa. Opowiada o swojej ciężkiej walce z urzędami, gdy musiała usunąć swoje oznaczenie płci z dokumentów. Decyzja o niewyznaczaniu płci jej dziecka wynika z jej pragnienia, by zapobiec przyszłym bataliom z biurokracją.

"Searyl zdecyduje w przyszłości, czy czuje się kobietą czy mężczyzną. Ja nie mogę tego narzucać, tak samo jak inni ludzie"

Kori Doty sprzeciwia się określaniu ludzi tylko na podstawie ich genitaliów.

"Moja pochwa nie powinna decydować o tym, kim jestem, tak samo jak kiedy się urodziłam, moi rodzice i lekarze myśleli, że jestem jednym płci" – twierdzi Kori.

Ona sama czuje się bardziej mężczyzną, ale jest świadoma swojego żeńskiego ciała. Jednak kontynuuje walkę o postrzeganie siebie jako osoby niebinarnej, bez przypisanej płci. Kiedy mówi o sobie, używa zamiast pierwszej osoby liczby pojedynczej, zamiast tego używa formy "they", która oznacza "oni". Nie chce, żeby Searyl dorastał przypisany do jakiejkolwiek płci. Chce, żeby dziecko samo odkryło siebie i zadecydowało, co jest dla niego najlepsze.

Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Sprawa jest w toku, ponieważ jedynie karta zdrowia potwierdza nieokreśloną płeć dziecka. Prawdziwe trudności zaczynają się pojawiać z wydaniem aktu urodzenia. Może to się jednak zmienić, ponieważ Kanada pracuje nad opcją rezygnacji z podawania płci w oficjalnych dokumentach.

Niedawno pisaliśmy o rzekomej zmianie płci córki Angeliny Jolie i Brada Pitta. Choć nie potwierdzono tej informacji, wywołała ona ostry dyskurs na temat tego, czy 10-letnie dziecko może decydować o swojej płci. Tym razem mamy odmienne podejście – to dziecko samo będzie musiało podjąć taką decyzję. Co o tym myślisz?

Przeczytaj więcej artykułów  Piosenki na Halloween dla dzieci straszne po angielsku

[zdjęcia: screeny Youtube]

Odpowiedź na życzenia świąteczne. Jak odpowiedzieć i podziękować? "Nawzajem" to nie najlepszy pomysł

Prezent na Komunię dla chłopca. Jak znaleźć oryginalny upominek?

Co na obiad w Wielką Sobotę? Najlepsze pomysły na świąteczny posiłek

Drugi dzień świąt wielkanocnych 2024. Czy trzeba iść do kościoła?

Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Nagłe odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a okres i ciąża

Gry planszowe na Dzień Dziecka. 9 hitowych propozycji na zabawę dla całej rodziny!

Co na prezent dla 12-latki?

Kupka po bananie

Łysienie plackowate u dzieci – pomóżcie

Wieczorne mdłości w ciąży

Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Żałuję, że wyszłam za niego za mąż

Dodaj komentarzAnuluj pisanie odpowiedzi

7 komentarzy: Pierwsze na świecie dziecko bez płci

Myślę, że część ludzi oszalała. Biologia się nie zmienia, ale to, co dzieje się w ich głowach, to już inna sprawa. Mam nadzieję, że zaczną to leczyć, zamiast sprowadzać wszystko do pojęcia tolerancji.

Najgorsze jest to, że ktoś na to pozwolił, a teraz biedne dziecko, z powodu chorej matki, będzie miało utrudnione życie. Jego rówieśnicy, którzy mają normalnych rodziców, nie będą tego rozumieć, a dziecko stanie się obiektem drwin… Przykre, że rodzic sam decyduje o takim losie swojego dziecka.

Przeczytaj więcej artykułów  Od kiedy 800 plus na dziecko ZUS podaje konkretne terminy Nie wszyscy dostaną pieniądze od razu

Dla mnie to chore. "Nico" urodziło dziecko, co mogą tylko kobiety. Owo dziecko będzie miało przez długie lata problem z własną tożsamością, będzie jedną z pierwszych osób, które będą odwiedzać psychiatrów! Nie wspominając o innych trudnościach, na jakie natrafi w swoim życiu.

To jest sprzeczne z wiarą w Boga. Dziecko ma określone płeć przez Boga. Nie jestem fanatyczną katoliczką, opuściłam Kościół katolicki wiele lat temu. Jestem wierzącą chrześcijanką opartą na Biblii i czekam na drugie przyjście Pana Jezusa Chrystusa na ziemię. Czytając Biblię, wiesz, że takie zachowania, jak te rodziców, to jest zniewolenie przez złego ducha. Mam nadzieję, że kiedyś otworzą oczy na to, co robią.

Pierwsze na świecie dziecko bez płci

– oznajmia, że nie ma płci
– rodzi dziecko (co możliwe jest tylko dla kobiet)Litości, ludzie, co ja czytam?

Bardzo cieszę się, że jesteście osobami heteroseksualnymi i nigdy nie mieliście tego typu problemów. Wasze życie jest o wiele prostsze i przyjemniejsze 🙂 Niestety nie każdy ma tyle szczęścia. Tak jak rodzą się dzieci bez ręki lub nogi, tak również rodzą się osoby, które fizycznie są zarówno kobietami, jak i mężczyznami, lub psychicznie takie, i to nie jest ich wina. Jeśli tak bardzo cenicie sobie pismo święte i religię, cytuje mądre słowa i przytoczę również Biblię. Fakt, nie chodzi tutaj o ludzi, ale czy Biblia i zawarte w niej rady mają na celu zbliżenie nas do Boga… Przeczytajcie i zastanówcie się… Odpowiedź: Biblia niekoniecznie rozstrzyga kwestię, czy anioły mają płeć męską czy żeńską. Gdziekolwiek Pismo Święte dokładnie "przypisuje" aniołowi płeć, jest to płeć męska (1 Księga Mojżeszowa 19:10-12; Księga Objawienia 7:2, 8:3, 10:7). Nie oznacza to jednak, że anioły są męskie pod względem płci. Ewangelia Mateusza 22:30 wydaje się sugerować, że anioły są pozbawione "płci": "Albowiem przy zmartwychwstaniu ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie w niebie". Jeśli anioły nie rozmnażają się, to jaki jest sens ich płciowości, przynajmniej z perspektywy ludzkiej (która związana jest z rozrodem). Podobnie Bóg odwołuje się do samego siebie używając rodzaju męskiego, mimo że nie jest ani płci męskiej, ani żeńskiej. Bóg używa rodzaju męskiego, aby mówić o sobie, ponieważ w patriarchalnych kulturach, w których została napisana Biblia, używanie rodzaju męskiego było lepszym sposobem na opisanie, kim Bóg jest i co robi. Jeśli anioły mają jakąkolwiek płeć, to Pismo Święte najczęściej odnosi się do nich jako do płci męskiej. Istnieje jednak większe prawdopodobieństwo, że anioły w ogóle nie mają płci, podobnie jak Bóg, a forma rodzaju męskiego odzwierciedla ich rolę w służbie Bogu.

  1. Rodzice.pl
  2. Newsy
  3. Pierwsze na świecie dziecko bez płci
Przeczytaj więcej artykułów  Najmodniejsze zimowe buty dla dzieci Trendy 2022

Sukienki na wesele dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej to spore wyzwanie. Sukienka przyciąga uwagę tak samo jak Panna Młoda. Musi być elegancka i wyjątkowa. Sukienka dla świadkowej to często…

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Potrawy muszą być tak dobre, aby zadowoliły wszystkich gości. Przecież świeże i smaczne dania to już połowa sukcesu udanej imprezy (ogólnie…

Niemowlę, Upały

Niemowlak na basenie: pierwszy raz na basenie (z pierwszym dzieckiem)

Nareszcie! Po wielu nieudanych próbach dotarliśmy na basen z naszą córką. Sprawdź, dlaczego wcześniej się nie udało. Przeczytaj, jak się przygotowaliśmy do wyjścia. Dowiedz się o naszych wpadkach i tego, co…

Dodaj komentarz