Pomysły na prezent dla dziecka w wieku 11-12 lat

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pomysły na prezent dla dziecka w wieku 11-12 lat

Zdjęcia dla dziecka to świetny sposób na połączenie wysokiej jakości wykonania z zainteresowaniami naszego malucha. Kiedy szukamy prezentu dla dziecka, warto wiedzieć, czym ono tak naprawdę się interesuje. Jako osoba dorosła mamy swoje wyobrażenie na temat tego, czego potrzebuje jedenastolatek czy dwunastolatek, ale to nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Warto więc poszukać takich produktów, które są uniwersalne, dedykowane dzieciom w tym wieku i jednocześnie będą wspierały ich indywidualny rozwój.

Zabawki z drewna – idealny pomysł na prezent dla 11-12 latka

Drewno jest ponadczasowym materiałem, który jest bardzo trwały i przyjemny w dotyku. W tej kategorii mamy kilka ciekawych propozycji dla naszych dzieci. Jednym z nich są drewniane łamigłówki, które składają się z geometrycznych brył, złożonych z wielu elementów. Zadaniem dziecka jest ponowne połączenie tych elementów w odpowiedniej konfiguracji. To nie jest łatwe i wymaga od małego umysłu dużo kreatywności. Takie zabawki wspierają logiczne myślenie, które będzie przydatne na każdym etapie nauki. W tej kategorii można znaleźć zarówno zabawki dla 11 latki, jak i dla 12 latka.

Interesującą propozycją jest także drewniane koło fortuny, na które można umieścić dowolne zadania lub pytania z ulubionej dziedziny dziecka. To także świetna okazja do zabawy w domu lub na zewnątrz z rodzeństwem, rodzicami lub przyjaciółmi.

Pojawiły się też pozytywne opinie o drewnianym sudoku. Starannie wykonane kostki z literami służą do układania wyrazów według określonych zasad. Sudoku wymaga skupienia, pobudza kreatywność i logiczne myślenie. Ćwiczy pamięć, dzięki czemu dziecko łatwiej i szybciej zapamiętuje informacje.

Gry – dobry pomysł na prezent dla 11-12 latka

W tej kategorii mamy wiele różnych gier, które wspierają analityczne myślenie i zachęcają do skupienia na konkretnej grze. Jedną z popularnych jest bingo, w której trzeba ułożyć wzór na własnej planszy z zakreślonych liczb. Do zestawu dołączona jest maszyna do losowania. To gra, która potrafi zaangażować wszystkich członków rodziny.

Pomysły na prezent dla dziecka w wieku 11-12 lat

Oczywiście nie można zapomnieć o popularnych grach planszowych, które są również doskonałym prezentem dla jedenastolatków i dwunastolatków. Chyba każdy zna chińczyka, który zrzesza 4 graczy i wprowadza zdrową rywalizację. To także gra towarzyska, która stanowi doskonały pretekst do zaproszenia przyjaciół.

Przeczytaj więcej artykułów  Po co stosować probiotyki dla dzieci

Jest wiele różnych rodzajów gier, z których każda wspiera inne umiejętności. Bez wątpienia gry są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka w tym wieku.

Jaki prezent dla dziecka w wieku 11-12 lat? – puzzle i instrumenty muzyczne

Puzzle 3D cieszą się dużą popularnością jako oryginalny prezent. Poskładanie elementów w jedną całość wspiera kreatywność, skupienie i logiczne myślenie. Tego typu puzzle są bardzo angażujące i nie pozwalają się nudzić. Można je zakupić w sklepie internetowym maludas.pl, który oferuje szeroki wybór kreatywnych zabawek dla dzieci w każdym wieku.

A jeśli nie puzzle, to może instrumenty muzyczne? W tym wieku dzieci wykazują zainteresowanie muzyką, dlatego warto pomyśleć o zakupie instrumentu, na przykład skrzypiec lub gitary. Instrumenty te są odpowiedniej wielkości dla małych rąk, a przy tym są wysokiej jakości i dają piękne brzmienie. Instrumenty muzyczne wspierają wrażliwość dziecka i pozwalają mu wyrażać emocje.

To już koniec pomysłów na drewniane zabawki logiczne jako prezent dla 11-12 latka. Mamy nadzieję, że teraz wybór jest dla ciebie łatwiejszy.

To już koniec pomysłów na drewniane zabawki logiczne jako prezent dla 11-12 latka. Mamy nadzieję, że teraz wybór jest dla ciebie łatwiejszy.

Dodaj komentarz