Mija termin złożenia wniosku o 300 Uważaj aby nie stracić świadczenia

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Mija termin złożenia wniosku o 300 Uważaj aby nie stracić świadczenia

Mija termin złożenia wniosku o 300+! Uważaj, aby nie stracić świadczenia.

W ramach rządowego programu "Dobry start" rodzicom przysługuje 300 złotych wsparcia dla dziecka, które rozpoczyna rok szkolny. Środki zostały przyznane z myślą o corocznych wydatkach na wyprawkę i niezbędne przybory szkolne. Składanie wniosków o przyznanie dodatku rozpoczęło się 1 lipca 2021 i wkrótce procedura zostanie zamknięta. Śpiesz się, aby nie stracić świadczenia. Kiedy mija termin złożenia wniosku o 300+? Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Najważniejsze w poniższym artykule:

– Program "Dobry Start" gwarantuje jednorazowe, coroczne wsparcie w wysokości 300 złotych na dziecko, które rozpoczyna rok szkolny.

– Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do 24. roku życia.

– Od tego roku obsługą programu zajmuje się ZUS, a wnioski składać można wyłącznie drogą elektroniczną: poprzez portal Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

– Wnioski o 300 plus można składać od 1 lipca bieżącego roku, a termin złożenia wniosku upływa 30 listopada.

Termin złożenia wniosku o 300 plus

Program "Dobry Start" gwarantuje wypłatę jednorazowego wsparcia w wysokości 300 złotych na dziecko, które rozpoczyna rok szkolny. Bywa także nazywany "wyprawka+", ponieważ jego założeniem jest pomoc rodzinom w zakupie niezbędnych przyborów i materiałów do nauki dla dzieci. Świadczenie przysługuje raz w roku na każdą pociechę, która uczęszcza do szkoły, aż do ukończenia 20. roku życia. Na dziecko z niepełnosprawnością uczące się w szkole wypłaty będą przyznawane aż do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Wypłata środków zostanie przyznana wyłącznie po złożeniu odpowiedniego wniosku. O świadczenie mogą się ubiegać rodzice, opiekunowie prawni lub faktyczni dziecka, a także rodzice zastępczy oraz osoba prowadząca rodzinny dom dziecka i dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wnioski można składać od 1 lipca 2021 roku.

Przeczytaj więcej artykułów  Porzuć kostkę rosołową na rzecz tego płynu Jest zdrowszy a zupa będzie aromatyczna i pyszna

W tym roku funkcjonowanie programu uległo pewnym zasadniczym zmianom. Dotychczas jego obsługą zajmowały się organy samorządowe (urzędy gminne, powiatowe), ale w bieżącym roku szkolnym realizację świadczenia w pełni przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Według rządzących nowe zasady mają usprawnić procedury, ale niektórzy zwracają uwagę również na minusy takiego rozwiązania. Przede wszystkim zgodnie z aktualnymi regułami wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, a pieniądze są wypłacane bezgotówkowo, wprost na konto.

Kiedy złożyć wniosek: 300 plus?

Procedury przyznania świadczenia "Dobry Start" rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Rodzice, którzy od razu załatwili formalności już dawno otrzymali pieniądze na konta. Nie wszystko jednak jeszcze stracone, zapominalscy nadal mogą otrzymać wypłatę. Jeśli ktoś do tej pory nie złożył wniosku, ale planuje to zrobić, ma czas do końca listopada. Warto się jednak pośpieszyć, aby uniknąć stresu i na pewno nie stracić świadczenia. Wniosek o 300+ można składać wyłącznie online od 1 lipca 2021 do 30 listopada 2021.

Rodzice, którzy składali wnioski w lipcu i sierpniu, powinni otrzymać wypłatę najpóźniej do 30 września. W przypadku złożenia go w kolejnych miesiącach pieniądze powinny pojawić się na koncie do 2 miesięcy od daty dostarczenia wniosku.

Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Z powodu ostatnich zmiany zasad funkcjonowania programu "Dobry Start" od tego roku wniosek o 300 plus można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Na stronie rządowej widnieje informacja, że możemy to zrobić za pośrednictwem trzech metod: przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl/), przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Termin złożenia wniosku o 300 plus: wniosek online

Termin złożenia wniosku o 300 plus upływa 30 listopada 2021 roku. Jeśli więc chcemy jeszcze uzyskać świadczenie, należy jak najszybciej przystąpić do dopełnienia formalności. Możemy to zrobić za przez dwa portale Emp@tia oraz PUE ZUS. W tym celu zalogowania się na tych stronach, niezbędny będzie profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Sam wniosek o 300 plus nie wymaga uzupełniania wielu informacji. Wystarczą podstawowe dane wnioskodawcy oraz dziecka (imiona i nazwiska, PESEL, obywatelstwo, adres zamieszkania i dane adresowe szkoły, do której uczęszczają dzieci), trzeba także koniecznie podać numer konta, na które mają zostać przesłane pieniądze.

Przeczytaj więcej artykułów  Pieczenie ciasta z termoobiegiem - Jak piec ciasto w piekarniku elektrycznym z termoobiegiem

Alior Bank SA,

Bank Millennium SA,

Bank Pekao SA,

Bank Pocztowy SA,

Bank Polskiej Spółdzielczości SA,

BNP Paribas Bank Polska,

Credit Agricole Bank Polska SA,

Getin Noble Bank SA,

ING Bank Śląski SA,

mBank SA,

Nest Bank SA,

PKO Bank Polski SA,

SGB-Bank SA.

Rodzice pytają o termin złożenia wniosku o 300 plus

300 plus: do kiedy wniosek?

Wniosek o 300 plus można składać jeszcze tylko do 30 listopada 2021.

Jak złożyć wniosek – 300 plus?

Wniosek o 300+ można od tego roku składać wyłącznie drogą elektroniczną: poprzez portal Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl/), przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Wniosek 300 plus dla studenta – czy studentom przysługuje 300+?

Nie, program 300 plus nie obejmuje studentów. Przysługuje wyłącznie na dzieci uczące się w szkołach, do ukończenia 20. roku życia.

Nie, program 300 plus nie obejmuje studentów. Przysługuje wyłącznie na dzieci uczące się w szkołach, do ukończenia 20. roku życia.

Dodaj komentarz