Najbliższa niedziela handlowa Czy 26 czerwca sklepy będą otwarte

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najbliższa niedziela handlowa Czy 26 czerwca sklepy będą otwarte

Od kiedy wprowadzono zakaz handlu w niedziele (tj. od 1 lutego), zrobienie zakupów w weekend jest trochę trudniejsze. Większe sklepy i galerie są zwykle zamknięte, a otwarte są tylko mniejsze sklepy osiedlowe. Ale są wyjątki od tego zakazu i kilka razy w roku możemy zrobić zakupy także w niedzielę. Jednak dotyczy to tylko kilku okazji w roku. Czy najbliższa niedziela jest handlowa? Czy 26 czerwca będziemy mogli swobodnie robić zakupy?

Niedziela handlowa – czerwiec 2022

Zakaz handlu w niedziele może być kłopotliwy, szczególnie gdy nadchodzi duże wydarzenie, wyjazd lub święta. Dlatego wprowadzono kilka wyjątków, co oznacza, że niektóre niedziele w roku sklepy mogą być otwarte. Zwykle dotyczy to weekendów poprzedzających specjalne okazje w roku, na przykład święta (wielkanocne, Boże Narodzenie) lub początek i koniec roku szkolnego. Tak więc najbliższa niedziela, 26 czerwca, będzie niedzielą handlową. Wszystkie sklepy spożywcze i większe galerie będą otwarte dla klientów. Otwarcie sklepów ma na celu ułatwienie porządkowania rzeczy przed urlopem i wyjazdami.

Czy 26 czerwca sklepy będą otwarte?

W niedzielę 26 czerwca będą czynne nie tylko duże supermarkety spożywcze, takie jak Lidl czy Biedronka, ale także wszystkie sklepy w większych galeriach handlowych. Będziemy mogli spokojnie kupić potrzebne rzeczy na wakacje i nadchodzące wczasy. To duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób, które wyjeżdżają w najbliższych dniach i chcą skompletować wszystko do podróży.

  • 28 sierpnia,
  • 11 grudnia,
  • 18 grudnia.
  • Gdzie pojechać w deszczowy weekend? Interesujące propozycje na odpoczynek przy złej pogodzie!
  • Jak i gdzie wyrobić kartę EKUZ dla dziecka?
  • Miała czerwony pasek, ale nie zdała matury. Wszystko przez przeziębioną koleżankę.
Przeczytaj więcej artykułów  Osoś wędzony w ciąży i podczas karmienia piersią

Dodaj komentarz