Najwięcej dziewczynek o tym imieniu urodziło się w 2009 roku Teraz za sprawą znanego piłkarza znów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Najwięcej dziewczynek o tym imieniu urodziło się w 2009 roku Teraz za sprawą znanego piłkarza znów

Najwięcej dziewczynek o imieniu Klara urodziło się w 2009 roku. Teraz dzięki znanemu piłkarzowi, imię to znów zyskuje na popularności.

W 2022 roku prawie 1000 dziewczynek w Polsce otrzymało imię Klara. Dane na temat roku 2023 nie są jeszcze dostępne, ale można przypuszczać, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Imię Klara cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, a jego urok tkwi w prostocie i elegancji. Choć trzeba przyznać, że jeszcze niedawno było uważane za staromodne i kojarzyło się ze starszymi ciotkami i siostrami zakonnymi.

Znaczenie imienia Klara

Imię Klara ma łacińskie korzenie i oznacza "jasną" lub "blask". Jest to imię o silnej, pozytywnej energii, które niesie ze sobą obietnicę jasnej i pełnej blasku przyszłości. Jest to idealne imię dla dziewczynki, która ma jasne i pozytywne spojrzenie na świat.

Osobowość: Kobiety o imieniu Klara zazwyczaj są niezależne, ambitne i mają silną wolę. Są też bardzo wrażliwe i empatyczne. Mają bogate życie wewnętrzne i nieodgadnioną naturę. Są skryte i nie ujawniają zbyt szybko swoich emocji. Mają bystry, przenikliwy umysł i rozwinięty zmysł obserwacji. Są sumienne, punktualne, pracowite i ambitne.

Popularność imienia Klara

Imię Klara jest popularne na całym świecie, szczególnie w krajach europejskich, takich jak Polska, Niemcy, Szwecja i Hiszpania. W Polsce pojawiło się już w XIII wieku. Klara jest jednym z 100 najpopularniejszych imion dla dziewcząt w kraju. Według danych z 2019 roku, w Polsce żyje około 36 000 kobiet o imieniu Klara. Najwięcej dziewczynek o tym imieniu urodziło się w 2009 roku – 1439. Istnieje duża szansa, że rok 2023 pobije ten rekord.

W jakim zawodzie odnajdą się Klary?

Dobrze rozwinięta intuicja oraz wysoka wrażliwość predysponują Klarę do wykonywania zawodu psychologa, lekarza, pielęgniarki, psychiatry czy ratownika medycznego. Zmysł obserwacji oraz przenikliwość sprawiają, że świetnie odnajdzie się również w pracy, która wymaga logicznego myślenia i pogłębionej analizy faktów.

Przeczytaj więcej artykułów  Oddaj nasz samochód I misie Chory Kubuś chce ruszyć sumienie złodzieja

Ciekawostki związane z imieniem Klara

Klara to imię o bogatej historii i wielu ciekawostkach. Na przykład, św. Klara z Asyżu była jedną z pierwszych świętych Kościoła katolickiego, a jej imię do dziś jest symbolem czystości i niewinności. Imię Klara jest również popularne nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach, takich jak Szwecja, Niemcy czy Włochy.

Zdrobnienia imienia Klara to Klareczka, Klarka, Klarenka, Klarcia, Klarunia, Klarita i Klaruś.

Imię Klara po angielsku tłumaczy się jako Clara.

Imię Klara jest imieniem świętym. Święta Klara z Asyżu jest patronką telewizji (bliska przyjaciółka św. Franciszka z Asyżu).

Imię Klara nie pojawia się w Biblii.

Imieniny Klary obchodzone są najczęściej 12 sierpnia.

Do imienia Klara pasują imiona takie jak Anna, Maria, Elżbieta.

Wiele znanych osób nosiło imię Klara, na przykład Klara Zakopalova – czeska tenisistka i Klara Wester – szwedzka modelka. Imię Klara pojawia się również w kulturze i literaturze. Klara jest jednym z głównych bohaterów powieści "Heidi" autorstwa Johanny Spyri. W "Dzienniku Anny Frank" Klara Van Pels jest jednym z ukrywających się z Anną.

Imię Klara to piękne i klasyczne imię, które zyskało na popularności w ostatnich latach. Jego uniwersalność, elegancja i pozytywne konotacje sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdej małej dziewczynki.

Dodaj komentarz