Nauka zdalna 2022 uczniowie nie wrócą do szkół 10 stycznia Znamy stanowisko ministra edukacji

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nauka zdalna 2022 uczniowie nie wrócą do szkół 10 stycznia Znamy stanowisko ministra edukacji

Zbliża się koniec nauki zdalnej w szkołach, która rozpoczęła się 20 grudnia. Planowano, że 10 stycznia uczniowie będą mieli pierwsze lekcje stacjonarne po przerwie. Jednak pojawiły się głosy sugerujące możliwość zaostrzenia restrykcji. Czy to oznacza, że nauka zdalna potrwa dłużej?

Rząd zapowiada, że uczniowie wrócą do szkół zgodnie z planem, czyli 10 stycznia. Jednak minister zdrowia sugeruje, że jeśli liczba zakażeń nadal będzie rosnąć, restrykcje mogą zostać zaostrzone. Decyzje w tej sprawie mają zostać ogłoszone podczas konferencji ministerstwa zdrowia, prawdopodobnie w środę lub w piątek.

Nauczanie zdalne 2022

Na początku grudnia mało kto przewidywał, że nauka zdalna zostanie wprowadzona. Rząd wcześniej odrzucał takie rozwiązanie, szczególnie minister edukacji Przemysław Czarnek, który podkreślał, że nauka stacjonarna jest priorytetem. Dlatego rozporządzenie wprowadzające naukę zdalną od 20 grudnia do 9 stycznia było zaskoczeniem.

Minister Czarnek nadal twierdzi, że nauka zdalna na dłuższą metę jest wykluczona. Wskazuje problemy, jakie ta forma nauczania stwarza uczniom – braki w wiedzy, pogorszenie kondycji fizycznej i psychicznej. Dlatego upiera się, że nauka zdalna jest tymczasowa i po 9 stycznia uczniowie na pewno wrócą do szkół.

Nauka zdalna w poprzednich falach, kiedy dzieci zostały w domu, wyrządziła wiele szkód. Od września uczymy się stacjonarnie, a tylko 3 dni przed świętami Bożego Narodzenia, ze względów zdrowotnych, wprowadziliśmy nauczanie zdalne. Nie planujemy przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej – minister edukacji Przemysław Czarnek, 2.01.22

Mimo zapewnień Ministra Edukacji, nadal nie wiadomo, czy 10 stycznia uczniowie wrócą do szkół. Decyzje w tej sprawie mają zapaść podczas konferencji ministra zdrowia. Sytuację pogarsza rosnąca liczba zakażeń oraz pojawienie się nowego wariantu wirusa. Jeśli sytuacja się nie poprawi, nauka zdalna może zostać przedłużona. Na ten moment jednak planowany koniec nauki zdalnej to 9 stycznia.

Przeczytaj więcej artykułów  Mrożenie kiełbasy - Czy można mrozić kiełbasę

Do kiedy nauka zdalna? Czy będzie przedłużenie?

Na razie nie podjęto decyzji o przedłużeniu nauki zdalnej po 9 stycznia, więc planowane jest powrót do nauki stacjonarnej 10 stycznia. Takie stanowisko podtrzymuje również wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski. Jednak ostateczną decyzję podejmie Ministerstwo Zdrowia. Minister Niedzielski zapowiada, że w najbliższych dniach zostaną ogłoszone ewentualne zmiany. Jeśli nowe restrykcje nie obejmą szkół, uczniowie wrócą do szkół 10 stycznia.

Czy będzie kontynuacja nauki zdalnej w 2022?

Na ten moment wszystko wskazuje na to, że nauka zdalna zakończy się 9 stycznia i 10 stycznia uczniowie będą mieli normalne zajęcia w szkołach. Oczywiście decyzja może się zmienić. Minister Niedzielski zapowiada konferencję w środę lub w piątek, podczas której mogą zostać ogłoszone nowe restrykcje. Jeśli szkoły nie zostaną objęte tymi restrykcjami, nauka stacjonarna zostanie wznowiona.

Pytania rodziców: do kiedy trwa nauka zdalna w 2022?

Obecnie nauka zdalna kończy się 9 stycznia, a 10 stycznia uczniowie zostaną przywitani w szkołach. Jednak istnieje możliwość, że zostaną ogłoszone nowe restrykcje w środę lub w piątek. Nie wiadomo jednak, czy te restrykcje dotyczą również szkół.

Nauka zdalna w 2022, zgodnie z obecnym rozporządzeniem, kończy się 9 stycznia, a uczniowie wracają do szkół 10 stycznia. Jednak możliwe są zmiany, które poznamy najprawdopodobniej podczas konferencji ministerstwa zdrowia.

Dodaj komentarz