Nie dodawaj więcej jabłka do marchewki Surówka z innym dodatkiem to niebo w gębie

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nie dodawaj więcej jabłka do marchewki Surówka z innym dodatkiem to niebo w gębie

Kiedy przygotowujesz surówkę na obiad, często dodajesz do marchewki jabłka. Te składniki dobrze się ze sobą łączą i nadają potrawie ciekawy smak. Ale czy wiesz, że istnieje wiele innych możliwości? Spróbuj czegoś nowego i oszałamiaj swoje podniebienie.

Mamy świadomość, że marchewka jest zdrowa. W połączeniu z jabłkiem jest zdrowym dodatkiem do drugiego dania. Ale możesz wprowadzić odrobinę pikanterii i zaskoczyć swoje podniebienie, dodając do surówki inny składnik. Zastanawiasz się co? Podpowiadamy.

Jak przygotować surówkę z marchewki na obiad? Wzbogać ją owym dodatkiem

Zamiast jabłka, spróbuj dodać do swojej surówki odrobinę chrzanu. Oprócz wzmocnienia układu odpornościowego, surówka nabierze wyjątkowego, lekko ostrego smaku. Podawaj ją jako dodatek do kotletów drobiowych, schabowych lub rybnych, a także do klasycznie ugotowanych ziemniaków. Kiedy podasz ją swoim przyjaciołom i rodzinie, każdy z pewnością poprosi o przepis i dokładkę. A jeśli chodzi o przepis na surówkę z marchewki w stylu restauracyjnym, to jest o wiele prostszy niż myślisz i zajmie tylko 5 minut.

Jak przygotować sałatkę z marchwi? Potrzebujesz tylko 5 składników

Aby przygotować surówkę z marchewki i chrzanu w stylu restauracyjnym, potrzebujesz tylko 5 składników, a większość z nich prawdopodobnie masz już w swojej kuchni. Co dokładnie potrzebujesz?

  • 2 średnie marchewki;
  • 2 łyżki kwaśnej śmietany;
  • 1 łyżeczka tartego chrzanu;
  • szczypta soli;
  • szczypta cukru.
  • Umyj i obierz marchewki, a następnie zetrzyj je na tarce.
  • Dodaj do marchewki śmietanę, chrzan oraz sól i cukier do smaku.
  • Dokładnie wymieszaj surówkę i odstaw na 15 minut, aby smaki się przegryzły. W tym czasie można ją schłodzić w lodówce.
Przeczytaj więcej artykułów  Nie pij dziś kawy Połącz ją z innym składnikiem i odczekaj Kuchnia będzie lśniła

Dodaj komentarz