Nie lubisz prasować firanek Więcej tego nie zrobisz Z tym trikiem będą proste w kilka sekund

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nie lubisz prasować firanek Więcej tego nie zrobisz Z tym trikiem będą proste w kilka sekund

Nie lubisz prasować firanek? Nie ma sprawy! Mam dla ciebie trik, który sprawi, że będą proste w kilka sekund.

Na początek, wszyscy mamy jakieś prace domowe, których nie lubimy. Dla jednych jest to zmywanie naczyń, dla innych wynoszenie śmieci. Ale dla tych, którzy nie lubią prasować, mamy trik.

Czy można mieć gładkie firanki bez żelazka? Okazuje się, że tak! I większość z nas ma rozwiązanie w łazience. Teraz nie musisz już tracić czasu na żmudne prasowanie firan. Teraz zrobisz to w kilka chwil.

Jak prać firanki, żeby długo zachowały swój wygląd? To pytanie, na które warto znać odpowiedź. Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, jakich środków używasz do prania firanek. Nie używaj zbyt silnych detergentów i nie przesadzaj z ilością. Lepiej wypróbuj domowe triki, które pomogą zachować biel materiału. Na przykład możesz namoczyć firanki 10 minut przed praniem w wodzie z solą. Do 1 litra wody dodaj 2 łyżki soli. Aby uniknąć zagnieceń podczas prania, złożone firanki umieść w worku na bieliznę lub poszewce od poduszki. Możesz również dodać 2 łyżki sody oczyszczonej do proszku, żeby uzyskać lepsze efekty. Pamiętaj, żeby prać firanki w maksymalnej temperaturze 40 stopni, żeby nie zdeformować materiału. I ogranicz wirowanie do maksymalnie 400 obrotów lub wybierz program delikatny.

A teraz najważniejsza część – jak prasować firanki bez żelazka? To proste! Jak tylko skończy się cykl prania, powieś jeszcze mokre firanki na karniszu. Upewnij się, że nie kapie z nich woda, żeby nie uszkodzić podłogi. Materiał powinien być wilgotny. Dzięki temu, pod wpływem własnego ciężaru, powinien się sam wyprostować. Jeśli masz mocniejsze zagniecenia, możesz użyć lakieru do włosów. Spryskaj materiał kosmetykiem z odległości minimum 20 cm i po kilku sekundach będziesz mógł cieszyć się gładkimi firankami.

Przeczytaj więcej artykułów  NIK ujawnia rażące nieprawidłowości w szkołach 90 placówek narusza prawo w zakresie oceniania

Dodaj komentarz