Nieżynki z papieru – jak je zrobić Praktyczna instrukcja krok po kroku

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nieżynki z papieru - jak je zrobić Praktyczna instrukcja krok po kroku

Nic nie dodaje uroku wnętrzom i nie tworzy świątecznej atmosfery jak własnoręcznie wykonane ozdoby. Robienie ozdób to również świetny pomysł na wspólne aktywności, które zaangażują całą rodzinę, zwłaszcza dzieci. Świetnym przykładem świątecznej dekoracji są świeżynki z papieru. Oprócz tego, że wyglądają pięknie, ich tworzenie to doskonała okazja, by spędzić razem czas i poczuć atmosferę nadchodzących Świąt. Sprawdź, jak zrobić je samemu! Jak wyciąć świeżynki z papieru?

Jak zrobić świeżynki z papieru?

Własnoręcznie wykonane ozdoby są o wiele bardziej atrakcyjne niż te kupione w sklepie. Dlatego warto znaleźć trochę czasu przed świętami i wspólnie z dziećmi przygotować papierowe świeżynki. To również świetny pomysł na zabawę w przedszkolu, ale pamiętaj o bezpieczeństwie, ponieważ trzeba korzystać z nożyczek.

Wymaga trochę cierpliwości, czasu i umiejętności manualnych, ale warto to zrobić. Dodatkowo, to niezbyt kosztowna zabawa, nie trzeba dużo pieniędzy – potrzebny jest tylko biały blok rysunkowy, nożyczki i czasami klej.

Papierowe świeżynki można użyć jako ozdobę na choinkę, okno lub meble. Niektórzy przyczepiają je nawet do wiszących lamp. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobić ich trochę więcej, aby ozdobić cały dom i stworzyć zimową-świąteczną atmosferę.

Proste świeżynki z papieru

Początkowo, świeżynki z papieru mogą wydawać się skomplikowane do wykonania, ale dostępne samouczki (np. na YouTube) dowodzą, że wcale takie nie są. Kluczem do stworzenia uroczej ozdoby jest odpowiedni wzór na kartce. Może to być wzór przypominający kwiat – wtedy będzie wyglądał naprawdę ładnie. Jeśli nie masz pomysłu, warto poszukać filmów, w których pokazane jest, jak wykonać papierowe ozdoby. Można także znaleźć szablony na portalu Pinterest, gdzie użytkownicy udostępniają swoje pomysły i inspiracje.

 1. Złoż rogi kartki A4 na wysokości 3/4 jej długości, a następnie usuń wystający fragment.
 2. Złożoną kartkę ponownie złoż na pół.
 3. Zaginać trójkąt, tak aby był zagięty mniej więcej do połowy podstawy trójkąta. Następnie obróć i zaginaj wystający róg.
 4. Gotowy papier powinien przypominać klasyczny samolot.
 5. Następnie użyj ołówka i nożyczek. Na trójkącie narysuj wzór, który następnie wycięcie. Przykładowy wzór wraz z instrukcjami znajdziesz w poniższym filmie.
Przeczytaj więcej artykułów  Nowy rok szkolny przyniesie duże zmiany Na co powinni przygotować się uczniowie

Śnieżynki wzór

 1. Przygotuj dwie kartki A4, złoż je na przekątnej (na 3/4 długości). Następnie odetnij niepotrzebny prostokąt na zewnętrznej stronie.
 2. Złożone trójkąty złoż na pół i wyciąć z nich okrągłe kształty (tak, aby przypominały górną część serca).
 3. Nacinaj wycięte konstrukcje z obu stron.
 4. Rozwiń i nałóż klej w centrum jednej części, a następnie doczep drugą, tworząc piękne trójwymiarowe świeżynki (dokładna instrukcja wideo znajduje się poniżej).

Czytelnicy pytają, jak zrobić śnieżynki z papieru?

Aby zrobić świeżynki z papieru, kluczowy jest odpowiedni wzór, który należy wyciąć zgodnie z nim – na przykład w kształcie kwiatka.

 • Prezenty na Mikołajki dla dzieci w szkole [do 10, 20, 30, 40 i 50 zł]
 • Jak napisać list do Mikołaja? Śmieszny, tradycyjny, czy z obrazkami?
 • Wiersz o Mikołaju z pokazywaniem – pomysły dla dzieci

Dodaj komentarz