Niezapomniany weekend z dziećmi Odkryliśmy magiczne miejsce które z pewnością pokochacie i Wy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Niezapomniany weekend z dziećmi Odkryliśmy magiczne miejsce które z pewnością pokochacie i Wy

Nie macie pomysłu na weekend z dziećmi w grudniu? Mamy dla was genialną propozycję – Przystań Świętego Mikołaja. Nie musicie nawet jechać do Laponii, znajdziecie ją na Mazurach, w Pięknej Górze koło Giżycka. To magiczne miejsce z pewnością zachwyci waszych maluchów.

Ośrodek wypoczynkowy o nazwie Gwarek nazywa się tak nieprzypadkowo. To miejsce, w którym gwar dzieci nikomu nie brakuje przez cały rok. My odwiedziliśmy je, żeby spotkać się z Mikołajem, szefem wszystkich elfów.

Przystań Świętego Mikołaja zamienia się w miejscowe zakątki w świąteczne czary co roku w okolicach Bożego Narodzenia. Magiczna moc przemienia pokoje ośrodka w przygody elfów, które pomagają Świętemu Mikołajowi w przygotowaniach. Cały obiekt jest pięknie przystrojony choinkami, prezentami, łańcuchami i lampkami. Goście mogą skorzystać z dostępnych pakietów weekendowych w kilku terminach. W tym roku zaczynają się one w dniach 6-8 grudnia i trwają do 13-15 grudnia 2019 roku. Musisz się pospieszyć, bo wolne miejsca znikają szybko. Poniżej przedstawiamy naszą recenzję tego miejsca, która mam nadzieję przekona Cię, że warto.

Podczas pobytu w Przystani Świętego Mikołaja czeka na najmłodszych mnóstwo atrakcji. Drogowskazy oraz zamieszkujące ośrodek elfy i pan pracujący na recepcji chętnie pomogą ci się zrozumieć, gdzie się udać.

Zabawy zaczynają się w piątkowe popołudnie, kiedy to dzieci mają okazję spotkać Świętego Mikołaja. Każdy dostaje klucze do swojego pokoju, a najważniejszy z elfów przedstawia im plan działania. Program jest bardzo napięty i wypełniony przygodami dla dzieci w różnym wieku.

W sobotę rano po śniadaniu dzieci mają wybór między wycieczką do fabryki bombek i dekoracji świątecznych, a pozostaniem w ośrodku i dalszymi atrakcjami. Grupy są podzielone odpowiednio do wieku i przewodnikiem jest jeden elf. Do zobaczenia są labirynty komnat, które skrywają różne atrakcje dla dzieci.

W czasie jednego dnia dzieci mogą wziąć udział w różnych zabawach, takich jak wyścig reniferów, bitwa na śnieżki, skakanie na dmuchawcach, projektowanie i tworzenie zabawek, pieczenie pierników oraz doświadczenia z suchym lodem, światłem i piaskiem. Jest też elfi teatr, szopka i mini zoo. Można napisać list do Świętego Mikołaja, a wieczorem jest miejsce na zabawę na placu zabaw elfów.

Przeczytaj więcej artykułów  Prezent dla rodziców na Święta 2021 najciekawsze pomysły

Pomimo wielu atrakcji, dzieci najbardziej czekają na spotkanie z samym Mikołajem. Po uroczystej kolacji, podczas której serwowane są tradycyjne dania, małe i duże dzieci mogą porozmawiać i otrzymać prezenty od Świętego Mikołaja.

Na koniec weekendu dzieci otrzymują certyfikaty potwierdzające, że zaliczyły szkolenie na pomocników Mikołaja. Przez trzy dni nasze elfiki zdobyły wiele umiejętności!

Dodatkowo, polecamy odwiedzić Konsulat Świętego Mikołaja, gdzie można zapoznać się z procesem produkcji bombek, które są znane na całym świecie. Można pomóc w ozdabianiu bombek i kupić tradycyjne ozdoby choinkowe.

Jeśli chcesz poczuć magię Bożego Narodzenia podczas rodzinnego weekendu z dziećmi, Przystań Świętego Mikołaja jest doskonałym wyborem. Magia Bożego Narodzenia działa na nas wszystkich, niezależnie od wieku. Możemy wrócić do czasów, kiedy sami byliśmy dziećmi i cieszyć się świąteczną atmosferą. Nie sprowadzajmy przygotowań do Bożego Narodzenia tylko do sprzątania domu i gotowania. Spędźmy czas z rodziną w magicznym miejscu, które sprawi, że poczujemy się jak dzieci.

Zapewniamy Cię, że warto spędzić weekend z dziećmi w Przystani Świętego Mikołaja. To miejsce pełne magii, które z pewnością będziecie wspominać jeszcze przez wiele lat. Już teraz czekamy na naszą kolejną wizytę!

Dodaj komentarz