Niskie pensje w oświacie Oto rada rządu dla nauczycieli pracuj więcej wyprowadź się z miasta

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Niskie pensje w oświacie Oto rada rządu dla nauczycieli pracuj więcej wyprowadź się z miasta

Ostatnio wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uściński, wypowiedział się na temat niskich zarobków nauczycieli. Powiedział, że powinni oni więcej pracować i wyprowadzić się z dużych miast. Te słowa wywołały wiele kontrowersji w sieci.

Co radzi wiceminister nauczycielom?

Niskie pensje nauczycieli to temat, który co jakiś czas pojawia się w debacie publicznej, zwłaszcza w okresie przed wyborami. Warto przypomnieć, że po ostatniej podwyżce minimalnej pensji, zarobki początkującego nauczyciela różnią się tylko o kilkadziesiąt złotych od pensji minimalnej. Takie warunki finansowe nie zachęcają młodych ludzi do pracy w szkole, szczególnie jeśli mieszkają w dużych miastach lub mają rodzinę na utrzymaniu.

Podczas debaty w programie Wirtualnej Polski wiceminister Piotr Uściński został zapytany o to, jak nauczyciel zarabiający nieco ponad 3 tysiące złotych może wynająć mieszkanie i utrzymać się w Warszawie. Odpowiedział, że w takiej sytuacji nauczyciel powinien brać nadgodziny i przenieść się do mniejszych miast.

Nie jest łatwo wynająć mieszkanie w centrum Warszawy. Poza tym nauczyciele nie zarabiają tak mało. Jeśli zechcą, mogą brać dodatkowe godziny w szkole i zarabiać więcej. Ale jeśli ceny mieszkań wokół Warszawy nie byłyby tak wysokie, nauczyciele mogliby rozważyć pracę poza miastem. Tam ceny wynajmu są niższe. – wypowiedź wiceministra Piotra Uścińskiego.

Ogromna krytyka

Słowa ministra wywołały wiele kontrowersji. Internauci wyrazili swoje oburzenie, oskarżając polityka o brak szacunku. Niektórzy porównali te słowa do słynnego cytatu Bronisława Komorowskiego z czasów jego prezydentury.

To arogancja na najwyższym poziomie. Dowód na to, że PiS odrywa się od rzeczywistości. Czas, aby przenieśli się do ław opozycji. – Adrian Zandberg, lider partii Razem.

  • Jak wypadli uczniowie z egzaminów w ramach projektu "Szkoła w Chmurze"? Wyniki są niepokojące.
  • Jakie są oceny szkolne w Polsce i czym się różnią od siebie?
  • Dlaczego niektórzy nauczyciele wystawiają uczniom same jedynki, pomimo niezasłużonej oceny? Niewielu uczniów o tym wie.
Przeczytaj więcej artykułów  Obwinia się że jej siostra jest szklanym dzieckiem Rodzina nie wie jaką wyrządza jej krzywdę

Dodaj komentarz