Nowe zasady działania sal zabaw O tych wytycznych musisz pamiętać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Nowe zasady działania sal zabaw O tych wytycznych musisz pamiętać

Od soboty 6 maja możemy wreszcie zabrać nasze dzieci na sale zabaw. Zgodnie z czwartym etapem odmrażania gospodarki i życia społecznego, sal zabaw będą ponownie otwarte, ale będą obowiązywać specjalne zasady bezpieczeństwa. Co musimy wiedzieć, zezwalając naszym dzieciom na zabawę w takich miejscach?

Zalecenia dotyczące skaładek i zabawek na salach zabaw – ważne informacje

Przypomnijmy, że sale zabaw i parki rozrywki zostały zamknięte w marcu ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz, gdy wolno nam stopniowo powracać do normalności, Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny wprowadzają szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa w takich miejscach. Zasady te są ważne zarówno dla personelu tych przedsiębiorstw, jak i dla klientów. My skoncentrujemy się na tych ostatnich. Jeśli chcesz zabrać swoje dziecko na salę zabaw, pamiętaj o kilku rzeczach. Po pierwsze, na salę zabaw mogą wejść wyłącznie dzieci i dorośli, którzy nie mają żadnych objawów sugerujących zakaźną chorobę. Jeśli Twoje dziecko lub Ty sam macie takie objawy jak kaszel, duszności czy wysypka, koniecznie zostawcie nas w domu.

Po drugie, rodzice i opiekunowie wchodzący na salę zabaw muszą zakryć usta i nos. Ta zasada nie dotyczy maluchów. Po trzecie, wszystkie osoby obecne na sali zabaw muszą zachować odległość co najmniej dwóch metrów. Co więcej, dzieci wchodzące na salę zabaw muszą zmienić skarpetki na czyste i nieużywane, a opiekunowie powinni założyć specjalne ochraniacze na buty (nie jest jasne, czy to obowiązek sal zabaw, aby je zapewniać). Dzieci muszą też zapomnieć o zabieraniu swoich ulubionych zabawek z domu, takich jak pluszaki. Przypomnienie o tych zasadach powinno być widoczne na plakatach w budynku.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa w salach zabaw – zmiany na wyposażeniu sal

Sale zabaw, podobnie jak inne przedsiębiorstwa, muszą zapewnić swoim klientom dostęp do płynu dezynfekującego. Taki środek powinien znajdować się w strefie wejściowej do każdej sali zabaw. Pracownicy sal zabaw muszą upewnić się, że każdy dorosły użyje go przed wejściem na salę. Wytyczne Ministerstwa Rozwoju mówią również o tym, że ręce powinny być regularnie myte wodą i mydłem, szczególnie przed wejściem na salę zabaw i po jej opuszczeniu.

Przeczytaj więcej artykułów  Poduszka ciążowa zalety rodzaje i zastosowanie poduszek dla ciężarnych

Właściciele sal zabaw są zobowiązani do zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem. Mogą to zrobić poprzez zastosowanie rozwiązania, które uniemożliwia kontakt między osobami wchodzącymi i wychodzącymi z sali zabaw, na przykład oddzielne wejścia. Pracownicy sal zabaw muszą też codziennie dezynfekować pomieszczenia, zarówno przed otwarciem, jak i podczas obowiązkowych przerw technicznych. Regularnie należy dezynfekować także powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, poręcze i włączniki. Ponadto, ze sal zabaw znikną te zabawki i sprzęty, które są trudne do wyczyszczenia, na przykład gąbki, rzeczy wykonane z miękkich i chłonnych materiałów, drobne zabawki z małymi elementami. W łazienkach powinny znajdować się instrukcje, jak prawidłowo myć ręce.

Podsumowując, otwarcie sal zabaw oznacza wprowadzenie wielu nowych zasad bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że aby chronić siebie i nasze dzieci, musimy przestrzegać tych zasad podczas odwiedzania takich miejsc. Bawiąc się w salach zabaw, możemy teraz cieszyć się rozrywką, jednocześnie zachowując ostrożność i dbając o nasze zdrowie.

Dodaj komentarz