Noworodki w plastikowych torebkach Zadziwiający sposób ratuje wcześniaki

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Noworodki w plastikowych torebkach Zadziwiający sposób ratuje wcześniaki

Kiedy bliźnięta Zakia i Malika przyszły na świat zbyt wcześnie, ich przyszłość wyglądała bardzo niepewnie. Były one tak małe i delikatne, że szanse na przeżycie były minimalne. Lekarze zdecydowali się na nietypowe rozwiązanie – umieścili noworodki w plastikowych torebkach. Ten niezwykły "kocyk" miał na celu naśladować macicę.

Noworodki w plastikowych torebkach

Ciąża Rifit Akram przebiegała bezproblemowo, aż do pewnego momentu. Po 6 miesiącach pojawiły się powikłania. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie zdecydowano o wykonaniu cesarskiego cięcia. Gdy bliźniaki przyszły na świat, ważyły zaledwie 900 g i były bardzo słabe. Natychmiast zostały przeniesione na oddział intensywnej terapii.

Wczesne dziecko przeżyło, kilka stopniowe (po 7 przechodzi przez wynikotwórcze) więcej informacji: https://t.co/id8QbOuMnf #CitiNews pic.twitter.com/kEnL0k5391

— CitiNewsroom (@Citi973) February 24, 2016

Życie i zdrowie maluszków było zagrożone. Aby zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, lekarze zastosowali niezwykłą metodę. Umieścili bliźniaki w plastikowych torebkach. Sposób okazał się skuteczny i udało się uratować dzieci. Mimo to, musiały pozostać na oddziale intensywnej terapii przez siedem tygodni.

Niezwykły sposób ratowania życia

Można się zastanawiać, skąd wziął się ten zaskakujący pomysł na ratowanie bliźniaków. Okazuje się, że wcześniej potwierdzono, że owijanie wcześniaków w specjalne plastikowe torby doskonale sprawdza się jako metoda ogrzewania i utrzymania odpowiedniej temperatury. Skóra wcześniaków jest bardzo cienka, co wiąże się z ryzykiem utraty wody. Plastikowy "kocyk" zastępuje macicę i zapewnia maluszkom niezbędne ciepło.

Wcześniaków owijanie w plastikową torbę chroni je przed wyziębieniem tuż po urodzeniu. W oddziale noworodkowym używa się czystych, odpowiednio małych plastikowych torebek, które nie muszą być sterylne.

Mimo poważnego zagrożenia i długiego pobytu w szpitalu, gdy bliźniaki w końcu opuściły oddział, były w dobrym stanie. Na szczęście pierwsze obawy lekarzy i rodziców nie sprawdziły się.

  • Rodzice przeżyli szok porodu! W Poznaniu urodziły się czworaczki, choć oczekiwano trojaczków.
  • Coraz więcej przypadków PIMS u dzieci! Jakie objawy powinny niepokoić rodziców?
Przeczytaj więcej artykułów  Okres w ciąży Czy jest możliwy Co oznacza

Dodaj komentarz