Numer świadectwa ukończenia szkoły średniej – gdzie go znaleźć Bywa niezbędny podczas rekrutacji

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Numer świadectwa ukończenia szkoły średniej - gdzie go znaleźć Bywa niezbędny podczas rekrutacji

W piątek 7 lipca otrzymaliśmy wyniki matur. Teraz, jeśli chcemy kontynuować naukę na studiach, musimy przejść przez ostatni etap rekrutacji. Ta odbywa się za pomocą systemów elektronicznych, w których musimy podać swoje dane osobowe i informacje o naszych dotychczasowych osiągnięciach. Potrzebujemy numeru świadectwa dojrzałości, a czasami także numeru świadectwa ukończenia szkoły średniej. Gdzie go znaleźć?

Gdzie znajduje się numer świadectwa ukończenia szkoły średniej?

Obecnie trwa rekrutacja na studia we wszystkich szkołach wyższych w Polsce. Absolwenci z tego roku poznali wyniki egzaminów w piątek 7 lipca i teraz mają możliwość aktualizacji swoich wniosków, wpisując numery świadectw i zaświadczeń o osiągnięciach w systemach elektronicznych.

Mimo że nie ma problemu z numerem świadectwa maturalnego, na którym znajdują się szczegółowe wyniki matury, szukanie numeru świadectwa ukończenia szkoły średniej może być trudniejsze. Jednak można go znaleźć na przedniej stronie świadectwa, obok pieczątki i podpisu dyrektora. Poniżej zamieszczamy zdjęcia dokumentów z zaznaczonym miejscem, gdzie powinien być widoczny indywidualny numer.

Jak przebiega rekrutacja na studia?

Rekrutacja na studia jest teraz kluczowym procesem. Osoby chcące iść na studia muszą uzupełnić swoje wnioski w systemach elektronicznych, podając przede wszystkim wyniki matur i numery świadectw maturalnych.

W ramach swojego indywidualnego konta w systemie rekrutacyjnym często musimy również przesłać zdjęcie do legitymacji. Dodatkowo, aby w ogóle wziąć udział w całym procesie rekrutacyjnym, musimy uiścić opłatę wpisową. Zazwyczaj jest to osobna kwota za każdy wybrany kierunek.

  • Do kiedy należy dostarczyć wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023? Dla uczniów ważne są dwie daty
  • Odwołanie od matury 2023. Każdy wynik można zweryfikować! Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku
  • Matura 2024 – czekają nas duże zmiany! Uczniowie zaskoczeni nowymi wymaganiami na egzamin. Będzie wyższy próg zdawalności?
  • Rok szkolny 2023/2024 będzie wyglądał zupełnie inaczej. Uczniów i nauczycieli czeka kolejna rewolucja
Przeczytaj więcej artykułów  Prezent dla cioci w żłobku Co podarować ulubionym opiekunkom na pożegnanie

Dodaj komentarz