Olej rycynowy na wypadające po ciąży włosy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Przyznaję, że olej rycynowy na wypadające włosy to skarb, który moja babcia już mi poleciła. Kiedyś był popularny, potem trochę zapomniany przez dostępność gotowych odżywek. Ale teraz powinno się go mieć w swojej kosmetyczce ze względu na wiele jego zastosowań, szczególnie wzmocnienie włosów. Dlatego chciałabym podzielić się z Tobą sposobami na używanie olejku rycynowego.

Olej rycynowy na wypadające włosy – sprawdzona metoda

Olej rycynowy na wypadające włosy po ciąży (i nie tylko!) jest naprawdę skuteczny. Wielu mamom po porodzie wypadają włosy z powodu zmian hormonalnych, takich jak spadek poziomu estrogenu. Dochodzi do tego około trzech miesięcy po porodzie i nie jest to zbytnio dokuczliwe, choć zdarza się, że włosy wypadają garściami.

Zanim udamy się po różne specyfiki w aptece, warto zacząć od zmian w diecie. Po ciąży nasz organizm jest rozregulowany i zmiana jadłospisu może mieć duże znaczenie dla włosów. Skorzystajmy z owoców morza, jaj, ryb i nasion roślin strączkowych, które są bogate w witaminę B i mają pozytywny wpływ na nasze włosy.

Oprócz zmiany diety można też spróbować naturalnych metod, takich jak olejowanie włosów za pomocą oleju rycynowego. Jest on niedrogi, kosztuje od 8 do 15 złotych i dostępny jest w aptekach, sklepach internetowych oraz sklepach ekologicznych.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy?

Olejek rycynowy sprawia, że włosy są miękkie, błyszczące, przyspiesza ich wzrost i zmniejsza problem rozdwojonych końcówek. Można go stosować bezpośrednio na włosy lub skórę głowy, albo mieszać z innymi produktami poprawiającymi kondycję włosów, takimi jak żółtka jaj. Doskonałe są także maseczki domowe.

Jeśli olejek rycynowy ma być używany na skórę głowy, lepiej go rozrzedzić z innym produktem, ponieważ jest bardzo tłusty i trudno go zmyć. Jeśli chcemy poprawić kondycję końcówek, wystarczy wetrzeć go w włosy od połowy długości i zostawić na minimum 20 minut, a następnie umyć włosy.

Przeczytaj więcej artykułów  Minister Czarnek zapowiada bony turystyczne dla wszystkich uczniów 1 miliard zł na darmowe

Można też zostawić olej rycynowy na włosach na całą noc i umyć dopiero rano. Jeśli jest to nowa metoda, lepiej nie robić tego w dniu, kiedy musimy się szybko wyszykować, gdyż możliwe, że nałożymy zbyt dużo olejku. Czasem zupełnie go nie zmywa się przy pierwszym myciu, więc trzeba to zrobić po drugim. Warto również użyć naturalnych szamponów bez silnych substancji myjących, takich jak SLS, które mogą podrażniać skórę głowy i powodować jej wysuszenie.

Zachęcam Cię do wypróbowania olejku rycynowego na włosy i przekonania się o jego skuteczności. To naturalne i niedrogie rozwiązanie problemu wypadających włosów po ciąży.

Dodaj komentarz