Plażowicze mają serdecznie dość takich widoków To powinno być karalne

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Plażowicze mają serdecznie dość takich widoków To powinno być karalne

Sezon wakacyjny trwa pełną parą, a pogoda sprzyja spędzaniu czasu na plaży i w wodzie. Niestety, nie wszyscy są świadomi zasad i zwykłego dobrego zachowania, przez co inni plażowicze zostają narażeni na widoki, których woleliby uniknąć. Wielu uważa, że takie zachowanie jest po prostu niebezpieczne.

Brak cierpliwości plażowiczów – czy jest to stosowne?

Korzystanie z plaży w gorące dni to doskonała okazja, aby odpocząć i spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Rodzice z dziećmi szczególnie lubią się bawić w wodzie, co jest dla nich wielką frajdą. Tymczasem pojawiają się kontrowersje. Wielu rodziców ma bowiem zupełnie inne zdanie na temat tego, czy ich dzieci powinny bawić się w strojach kąpielowych czy wcale ich nie nosić.

Widok nagich dzieci na plaży nie jest czymś nietypowym. Inni plażowicze narzekają, że towarzystwo takich dzieci sprawia im niewygodę i woleliby tego nie oglądać. Niestety, nie wszyscy rodzice rozumieją, że ich nagie potomstwo może być dla innych uciążliwe i nieestetyczne. Internauci podkreślają, że jest to brak szacunku do granic dziecka i pozbawienie go prywatności.

Odpowiedzialność rodziców w obliczu zagrożenia

Osoby wypowiadające się w mediach społecznościowych zauważają, że problem nie polega jedynie na niewłaściwości takiego zachowania, ale także na zagrożeniu. Nigdy nie wiadomo, kim są ludzie obok nas i jakie mają intencje. W tłumie plażowiczów może kryć się przypadkowa osoba, która może wykorzystać sytuację i zrobić zdjęcie dziecku lub – co gorsze – zrobić mu krzywdę.

Nagie dziecko na plaży może zostać łatwo sfotografowane przez osobę o złych zamiarach. Istnieje również kwestia higieny – dzieci często bawią się i tarzają w piasku.” – powiedziała psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska.

  • Nowe wsparcie dla turystów? Nawet 1900 zł dopłaty na wakacje! Wielki powrót wczasów w locie!
  • Wyjazd na wakacje? Odbij jedyne miejsce w lodówce. Rachunki mogą spaść nawet o połowę!
  • To najlepszy termin na urlop! Zaplanuj wakacje na ten okres, a zaoszczędzisz sporo gotówki!
Przeczytaj więcej artykułów  Od kiedy zdalne nauczanie Wiceminister edukacji Będzie więcej szkół zdalnych i hybrydowych

Dodaj komentarz