Olej zamiast masła do ciasta – Co jeszcze można dać zamiast masła lub margaryny do ciasta

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Olej zamiast masła do ciasta - Co jeszcze można dać zamiast masła lub margaryny do ciasta

Olej zamiast masła do ciasta to świetne rozwiązanie, gdy niestety nie mam masła w domu. Płynne oleje roślinne, takie jak olej rzepakowy, słonecznikowy, orzechowy lub z pestek winogron, są doskonałym zastępstwem dla masła. Nawet olej kokosowy może być użyty zamiast masła.

Czy zamiast masła można użyć oleju? Oczywiście, że można! Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz czegoś do pieczenia, a masła ci brakuje. Zamiast masła, możesz użyć oleju rzepakowego, słonecznikowego, orzechowego lub oleju z pestek winogron. Mają one delikatny smak i są doskonałymi zamiennikami masła. Olej kokosowy również świetnie zastępuje masło.

Co jeszcze można zastosować zamiast masła do ciasta? Zamiennikiem masła może być purée bananowe lub awokado. Oba są również zdrowsze od masła. Wystarczy rozgnieść banany widelcem lub zmiksować awokado. Można też zastąpić masło innymi owocami, takimi jak awokado. Jeśli ciasto zawiera kakao, dodanie awokado nada ciastu zielonego koloru.

Czy olej zastąpi margarynę? Tak, olej świetnie sprawdza się jako zamiennik dla margaryny. Margaryna jest alternatywą dla masła, więc można je stosować zamiennie. Doskonałym zamiennikiem margaryny jest również olej kokosowy. Jest dobry do pieczenia i jednocześnie bardzo zdrowy. Zawiera dużo dobrego cholesterolu i antyoksydantów, które pomagają zwalczać wolne rodniki. Jeśli w przepisie wymagany jest tłuszcz w stanie stałym, olej kokosowy jest świetnym zamiennikiem. Natomiast, jeśli tłuszcz ma być rozpuszczony, oliwa znakomicie spełni tę rolę.

Jak przeliczyć masło na olej? Olej trzeba dodać nieco mniej niż masła. Na przykład, jeśli przepis wymaga 200 g masła, należy dodać 150 ml oleju. Niektórzy przeliczają gramy na mililitry, pamiętając, że w jednej łyżce oleju mieści się 15 g. Specjaliści polecają przelicznik: 100 g masła to 3-4 łyżki oleju.

Przeczytaj więcej artykułów  Ocet do prania - jak go użyć Już niewielka ilość może przynieść zaskakujące rezultaty

Jak przeliczyć margarynę na olej? Zamiana margaryny na olej jest podobna do zamiany masła na olej. Trzeba tylko odpowiednio odmierzyć ilość oleju. Większość osób poleca dodać szklankę oleju zamiast kostki margaryny.

Więc olej zamiast masła do ciasta to świetna alternatywa, gdy nie masz masła w lodówce, a chcesz upiec coś smacznego! Można wykorzystać olej do różnych przepisów, na przykład biszkoptu, ciasta z owocami czy ciasta kakaowego. Możliwości jest wiele!

Dodaj komentarz