Ołena Zełenska wspiera walczących i męża Słońce już widać przez dym z ostrzału Kim jest pierwsza

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Ołena Zełenska wspiera walczących i męża Słońce już widać przez dym z ostrzału Kim jest pierwsza

Wobec okrucieństwa rosyjskiej armii wobec mieszkańców Ukrainy, jednym z niewielu pozytywnych aspektów jest postawa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Jego determinacja, wiara i słowa wsparcia dla narodu ukraińskiego dają nadzieję nie tylko rodakom, ale też całemu światu. Również pierwsza dama, Ołena Zełenska, wspiera zarówno męża, jak i bohatersko walczących o wolność kraju. Kim jest Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy?

Instagram: olenazelenska_official

Ołena Zełenska – kim jest żona prezydenta Ukrainy?

Zbrojna inwazja Rosji na wolną Ukrainę skierowała uwagę całego świata na prezydenta Zełenskiego. Jego godna podziwu postawa robi wrażenie na wszystkich, którzy go obserwują. W obliczu tragedii swojego narodu, prezydent ma wsparcie ukochanej żony. Olena postanowiła pozostać w Kijowie, mimo niebezpieczeństwa wojny. W swoich mediach społecznościowych udziela słów otuchy dla wszystkich Ukrainców dotkniętych wojną.

W dniu rosyjskiej inwazji, na koncie Instagrama Oleny Załenskiej ukazało się wzruszające oświadczenie.

Dzisiaj nie panikuję, nie płaczę. Będę spokojna i pewna siebie. Moje dzieci patrzą na mnie. Będę blisko nich. Będę też blisko mojego męża. I będę też blisko was wszystkich. Kocham Was! Kocham Ukrainę!

W kolejnych postach pierwsza dama chwali odwagę walczących, solidarność i bohaterstwo całego społeczeństwa, które mimo trudnych okoliczności nie poddaje się i dalej spełnia swoje obowiązki, pomaga innym, starając się wesprzeć tych, którzy potrzebują jeszcze większego wsparcia – “W ciągu tych dni wszyscy stanęliśmy się jedną armią”. Tekst został opatrzony wzruszającym zdjęciem noworodka, który przyszedł na świat w metrze służącym jako schronienie.

Jesteśmy armią, armia to my. A dzieci, które rodzą się w schronach przeciwbombowych, będą żyły w spokojnym kraju, który się obronił.

We wtorek pojawił się wyjątkowy film na profilu, który ma na celu pokazanie nie tylko trudów wojny, ale przede wszystkim odwagi i determinacji ukraińskiego narodu w dążeniu do pokonania wroga. Instagram: @olenazelenska_official

Przeczytaj więcej artykułów  Pielęgnacja pępka noworodka

Tak wygląda obecnie Ukraina. Oto wideo dla całego świata – jesteśmy w stanie wojny. Z powodu ataku Putina Ukraińcy muszą co noc zabierać swoje dzieci do piwnic i walczyć z wrogiem pod murami swoich domów. Ukraina jest krajem pokojowym. Jesteśmy przeciwko wojnie i nie atakowaliśmy jako pierwsi. Ale nie poddamy się. Cały świat, popatrzcie: Walczymy o pokój także w waszych krajach.

Ołena Zełenska – wykształcenie

Zarówno prezydent, jak i jego żona pochodzą z tego samego miasta. Chodzili nawet do jednej szkoły w Krzywym Rogu, ale wtedy nie zostali bliżej zapoznani, nigdy nie rozmawiali ze sobą. Spotkali się dopiero podczas studiów. Olena studiowała architekturę na Krzyworoskim Uniwersytecie Technicznym, a jej przyszły mąż – prawo na Krzyworoskim Instytucie Ekonomicznym. Jednak po ukończeniu nauki ich kariery podążyły zupełnie innymi ścieżkami, dalekimi od ich wykształcenia. Wołodymyr stał się komikiem i aktorem, a jego żona zajęła się pisaniem tekstów dla kabaretu “Studio Kwartał 95”. To właśnie w tym zespole działał przyszły prezydent, a przez to para zbliżyła się do siebie.

Pobrali się w 2003 roku. Małżeństwo stało się coraz bardziej rozpoznawalne na Ukrainie dzięki popularności męża, który często występował nie tylko w kabarecie, ale także w telewizji. W roku 2018 Zelenski oficjalnie ogłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich, a Olena mimo początkowych obaw, mocno go wspierała w tej decyzji.

Nie chciałam, żeby kandydował. Byłam przeciwna na początku, bo wiedziałam, jak bardzo taka decyzja zmieni nasze życie. […] Nie mam czasu na bycie sama ze sobą. Mam dwoje dzieci, więc przyzwyczaiłam się, że rzadko jestem sama. Dawniej samochód był moją jedyną ucieczką do prywatności. Teraz nie mam nawet tego – zawsze jestem pod opieką ochrony. Mój jedyny czas samotności to teraz w łazience. Ołena Zełenska

Przeczytaj więcej artykułów  Prezydent Duda zawetował lex Czarnek Nie są nam teraz potrzebne kolejne spory Skąd taka decyzja

Pierwsza dama Ukrainy – dzieci

Olena i Wołodymyr Zelenscy doczekali się dwojga dzieci. Starsza córka, Oleksandra, urodziła się w 2004 roku, więc kończy już 18 lat. Między rodzeństwem jest duży wiek, ponieważ młodszy syn pary przyszedł na świat w 2013 roku.

  • Kim są dzieci Putina? Ile dzieci ma Putin? Jego życie prywatne owiane jest tajemnicą
  • 500 plus dla Ukraińców. Czy mogą otrzymać świadczenie? “Przygotowujemy zmiany w przepisach”

Dodaj komentarz