Opalanie natryskowe opinie

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Opalanie natryskowe opinie

Dobrałam kilka opinii na temat opalania natryskowego, aby przedstawić plusy i minusy tego sposobu uzyskiwania opalenizny.

Wiadomo, że słońce szkodzi naszej skórze. Przyspiesza proces starzenia, wysusza skórę i może prowadzić do przebarwień i zmian nowotworowych. Dlatego coraz więcej osób rezygnuje z opalania na słońcu. Ale wiele z nas nadal czuje się lepiej, gdy jest opalona. Rozwiązaniem jest opalanie natryskowe, które pozwala w kilka minut osiągnąć żądany odcień opalenizny. Jego wielką zaletą jest też to, że jest w pełni bezpieczne.

Czego możesz się spodziewać po opalaniu natryskowym?

Możesz skorzystać z usługi opalania natryskowego w większości salonów kosmetycznych albo poprosić o wykonanie go u siebie w domu. Na początek kosmetyczka dobierze odpowiedni kolor dla ciebie spośród kilkunastu możliwości. Warto wcześniej porozmawiać z nią o twoim naturalnym odcieniu skóry i o tym, jaki efekt chciałabyś uzyskać.

Następnie przebierasz się w jednorazową bieliznę, którą dostaniesz w salonie, i stajesz w namiocie. Kosmetyczka spryskuje cię bronzerem. Czujesz się inaczej, w zależności od pory roku. Kosmetyk jest dość zimny, więc latem będzie to przyjemne orzeźwienie. Zimą może ci się to nie spodobać, szczególnie jeśli jesteś zmarzluchem…

Jak wspomniałam, kosmetyczka spryskuje twoje ciało bronzerem. Kosmetyk równomiernie wchłonie się tylko na zdrowej, nawilżonej skórze. Dlatego dzień przed opalaniem powinnaś zrobić peeling całego ciała. Możesz go również wykonać bezpośrednio przed opalaniem w salonie.

Po skończonym opalaniu powinnaś przez kilka godzin nie myć się. W tym czasie zauważysz, że opalenizna wydaje się bardzo intensywna. Nie martw się! Przy pierwszej kąpieli większość koloru i lekko pomarańczowego odcienia zniknie, a zostanie tylko piękna, naturalna opalenizna.

Przeczytaj więcej artykułów  Nauczanie zdalne listopad 2021 Czy uczniowie rozpoczną zdalne nauczanie już od 2 listopada

Zalety opalania natryskowego

Opalanie natryskowe to szybki i skuteczny sposób na piękną opaleniznę. Dzięki wcześniejszemu peelingu skóra równomiernie wchłonie kosmetyk, co zapewnia jednolity kolor. To idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą się opalać, jak również dla kobiet w ciąży. Jeśli skorzystasz z usług doświadczonej kosmetyczki, opalenizna będzie wyglądać naturalnie i podkreśli twoje piękno.

Wady opalania natryskowego

Opalenizna po opalaniu natryskowym utrzymuje się tylko około tygodnia. Jak dobrze zmyjesz bronzer, zależy od odpowiedniego przygotowania skóry. Jeśli zrobiłaś peeling, bronzer powinien równomiernie zmyć się z twojej skóry. Ważne jest również odpowiednie nawilżanie skóry kremami i balsamami.

Przy przesuszonej skórze możesz zauważyć plamy po opalaniu. Nie zawsze jest to wina kosmetyczki, ale powinna ona wcześniej upewnić się, że twoja skóra jest odpowiednio przygotowana do opalania natryskowego.

Osoby, które mają mało czasu, powinny wiedzieć, że po opalaniu natryskowym lepiej spędzić wieczór w domu. Początkowy kolor na skórze nie tylko jest zbyt intensywny, ale także może brudzić ubrania. Twoja skóra też będzie pachnieć bronzerem, a to nie każdemu odpowiada. Wszystkie te niedogodności znikną po pierwszym prysznicu.

Po opalaniu natryskowym pozostaje na skórze piękna opalenizna. Warto ją podkreślić, nosząc białe, pastelowe lub jasne ubrania.

Po opalaniu natryskowym pozostaje na skórze piękna opalenizna. Warto ją podkreślić, nosząc białe, pastelowe lub jasne ubrania.

Dodaj komentarz