Orzeszki ziemne w ciąży i podczas karmienia piersią

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Orzeszki ziemne w ciąży i podczas karmienia piersią

Orzeszki ziemne to jedne z najzdrowszych orzechów. Zawierają wiele cennych składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na nasze ciało i psychikę. Oprócz łagodzenia stresu, orzeszki ziemne są także uznane za afrodyzjak, który używano już w starożytności. Jakie jeszcze mają właściwości? Czy można jeść orzeszki ziemne w ciąży i podczas karmienia piersią?

Orzeszki ziemne są nazwane tak, ponieważ rosną naprawdę w ziemi. Pochodzą z Ameryki Południowej i były znane już 5000 lat temu. Do Europy zostały przywiezione przez Portugalczyków i Hiszpanów podczas ich wypraw. Obecnie najpopularniejsze są w Stanach Zjednoczonych, gdzie spożycie jest najwyższe na świecie.

Właściwości orzechów ziemnych

Orzeszki ziemne zawierają najwięcej białka ze wszystkich orzechów, aż 25 gramów na 100 gramów porcji! To więcej niż w kurczaku i niektórych rybach. Dlatego są świetnym dodatkiem do diety wegetariańskiej. Oprócz białka, orzeszki ziemne zawierają dobre nienasycone kwasy tłuszczowe, które poprawiają funkcjonowanie mózgu i chronią serce.

W orzechach ziemnych znajdziemy również potas, żelazo, magnez, wapń i fosfor. Wszystkie te składniki wspomagają pracę naszego organizmu.

Orzeszki ziemne w ciąży

Orzeszki ziemne są zalecane dla kobiet w ciąży. Oprócz wielu cennych substancji odżywczych, orzeszki ziemne zawierają również dużo błonnika – około 10 gramów na 100 gramów porcji! Dzięki temu pomagają zapobiegać zaparciom, które często występują u ciężarnych kobiet. Błonnik poprawia perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie.

Orzeszki ziemne są także bogate w witaminę E, która jest nazywana witaminą młodości i płodności. Jest niezbędna dla rozwijającego się dziecka w czasie ciąży.

Przed kilkoma laty odradzano kobietom w ciąży jedzenie orzechów ziemnych, obawiając się alergii u dziecka. Jednak najnowsze badania nie potwierdzają tej teorii.

Orzeszki ziemne a karmienie piersią

Orzeszki ziemne można jeść podczas karmienia piersią, ale należy pamiętać, że mogą być alergiczne dla niektórych osób. Jeśli jesteś mamą karmiącą, warto spróbować jeść orzeszki ziemne i obserwować reakcję swojego dziecka. Jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów, stopniowo możesz zwiększać ilość orzeszków ziemnych w diecie.

Przeczytaj więcej artykułów  Nazwy miesięcy po angielsku - jak je wymawiać i zapamiętać

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz