Otwarte sklepy 25 grudnia 2023 Czy 25 grudnia sklepy są otwarte

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Otwarte sklepy 25 grudnia 2023 Czy 25 grudnia sklepy są otwarte

W okresie świątecznym najważniejsza jest dla mnie rodzina. W tym czasie cieszę się odpoczynkiem, dobrym jedzeniem i spędzaniem czasu z najbliższymi. Niemniej jednak czasami zdarzają się różne sytuacje. Niespodziewanie przed przyjściem gości może się okazać, że w domu brakuje ważnego produktu, napoju lub przyprawy. Co w takim przypadku zrobić? Czy są jakieś sklepy czynne 25 grudnia 2023 roku? Gdzie można zrobić zakupy tego dnia?

Czy sklepy są czynne w Pierwszy Dzień Świąt?

Podczas Bożego Narodzenia nikt na ogół nie myśli o zakupach. Lodówka zazwyczaj jest pełna, a w domu nie brakuje pyszności i ciast. Po przedświątecznym maratonie porządków, gotowania, przygotowań i poszukiwania prezentów większość z nas pragnie tylko odpoczynku. Chcemy spędzić ten czas z najbliższymi, na wspólnych świątecznych spotkaniach, grach planszowych lub po prostu rozmowach przy gorącej herbacie.

Niestety czasami wszystko nie idzie po naszej myśli. Może się zdarzyć, że tuż przed przyjściem gości odkryjemy, że w domu brakuje ważnego składnika do dania, jakiejś przyprawy lub napoju. Czy w takiej sytuacji jest gdzieś możliwość zrobienia zakupów? Mam złe wieści. 25 grudnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że większość dużych sklepów jest zamknięta. Wszyscy wtedy obchodzą święta.

Jakie sklepy są czynne 25 grudnia 2023 roku?

W dniach 25 i 26 grudnia 2023 roku wszystkie duże sklepy, takie jak Lidl czy Biedronka, będą zamknięte. Istnieją jednak pewne wyjątki zapisane w prawie. Okazuje się, że w dni ustawowo wolne od pracy sklepy mogą być otwarte pod warunkiem, że obsługują je właściciele lub osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub zlecenie. Dlatego możliwe, że niektóre małe sklepy osiedlowe będą otwarte. Być może zakupy będzie można zrobić również w niektórych sklepach franczyzowych, na przykład w Żabce.

Poza tym stacje benzynowe normalnie funkcjonują 25 i 26 grudnia, gdzie można zaopatrzyć się w podstawowe produkty, słodycze, przekąski, napoje i alkohol. W tych dniach otwarte są także lokale gastronomiczne – kawiarnie, restauracje.

Przeczytaj więcej artykułów  Oto najlepsze cytaty i przysłowia na tłusty czwartek 2023

Rodzice pytają, czy sklepy są otwarte 25 grudnia 2023 roku

Czy sklepy są czynne 25 grudnia?

25 grudnia to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego większość sklepów, w tym duże centra handlowe, będzie zamknięta. Małe sklepy, na przykład osiedlowe, mogą być otwarte, jeśli w tym czasie pracuje właściciel.

Które sklepy są otwarte 25 grudnia?

Sklepy osiedlowe mogą być otwarte 25 grudnia 2023 roku, jeśli są obsługiwane przez właściciela lub osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub zlecenie. Dlatego niektóre sklepy franczyzowe, takie jak Żabka, mogą być czynne tego dnia.

Czy sklepy Żabka są otwarte 25 grudnia?

Niektóre sklepy Żabka sieci mogą być otwarte, jeśli właściciel zdecyduje się na ich otwarcie i sam obsługuje klientów.

Czy stacje benzynowe są otwarte 25 grudnia?

Tak, stacje benzynowe działają normalnie.

Czy centra handlowe są otwarte 25 grudnia?

Nie, wszystkie centra handlowe będą zamknięte 25 grudnia.

Nie, wszystkie centra handlowe będą zamknięte 25 grudnia.

Dodaj komentarz