Panierka bez jajka Te składniki z powodzeniem zastąpią je podczas smażenia

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Panierka bez jajka Te składniki z powodzeniem zastąpią je podczas smażenia

Popularnym sposobem przygotowywania mięsa i ryb do smażenia jest panierowanie. Zazwyczaj używa się do tego mąki, bułki tartej i jajka. Jednak ze względu na różne nietolerancje pokarmowe nie zawsze można dodać jajko. Jak więc zrobić kotlety w panierce bez jajka? Co użyć zamiast jajka? Jak przygotować panierkę bez jajka do kurczaka i innych mięs?

Jak zrobić panierkę bez jajka?

Jajko jest najlepszym składnikiem do panierowania ze względu na swoją lepką konsystencję. Ale jeśli nie możemy go dodać z powodu alergii lub nietolerancji, istnieje kilka innych opcji. Najpopularniejszym zamiennikiem jest mleko z przyprawami, które nadaje mięsu i rybom delikatności i pysznego smaku.

Można także użyć kefiru, maślanki lub jogurtu naturalnego. Te składniki nie tylko dobrze łączą się z bułką tartą, ale także nadają potrawie subtelny smak.

Jak panierować mięso bez jajka?

Jeśli szukasz bardziej nietypowych i mniej popularnych zamienników jajka w panierce, możesz spróbować soku z cytryny zmieszanego z mąką. Ta mieszanka świetnie nadaje się do panierowania ryby i dodaje jej orzeźwiający, delikatny aromat.

Można również przygotować panierkę bez nabiału, dodając kilka kropel oleju z pestek winogron, soli, pieprzu i bułki tartej.

Niektórzy stosują też nieco zaskakujące dodatki do zamiennika jajka, takie jak majonez lub musztarda. Te produkty dokładnie oblepią mięso i połączą je z bułką tartą, dodając ciekawych walorów smakowych.

Co można użyć zamiast jajka do panierki?

Zamiast jajka do panierki ryby można użyć soku z cytryny.

Zamiast jajka do schabowych można użyć mleka z przyprawami.

Jako zamiennik jajka do panierowania kotletów można użyć nabiału, takiego jak mleko, kefir, maślanka lub jogurt naturalny.

Do panierki z powodzeniem można zastosować olej z pestek winogron.

Do panierki z powodzeniem można zastosować olej z pestek winogron.

Przeczytaj więcej artykułów  Opryszczka hemoroidy i problemy z wagą - czy to skutki złego odżywiania

Dodaj komentarz