Pestki dyni w ciąży

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pestki dyni w ciąży

Pestki dyni to nie tylko smaczny przysmak. Mają mnóstwo witamin i składników odżywczych, które mają korzystny wpływ na nasze ciało. Są doskonałym dodatkiem do wielu potraw i deserów i smakują świetnie również same. Dlaczego powinniśmy jeść pestki dyni? Czy mogę jeść pestki dyni w ciąży?

Dynia jest pysznym owocem. Jest szczególnie polecana dla kobiet w ciąży, ponieważ nie tylko dostarcza ważnych składników odżywczych dla rozwijającego się dziecka, ale również wzmacnia organizm przyszłej mamy i reguluje jego działanie.

Przeczytaj więcej o dyni w ciąży i podczas karmienia piersią, a teraz skupmy się na samych pestkach.

Pestki z dyni

Kojarzysz małe, płaskie pestki, które występują w dużej ilości w dyni. Są bardzo zdrowe – pod warunkiem, że są mało przetworzone, nie smażone w oleju, nie posypane solą ani zanurzone w słodkich polewach. Jeśli były poddawane takiej obróbce, utraciły swoje właściwości i stały się pustymi kaloriami. Dlatego sięgaj po pestki dyni, które są jak najmniej przetworzone. Dostarczą Ci witamin i składników odżywczych.

Pestki dyni: właściwości

Pestki dyni są źródłem kwasów nienasyconych, zwłaszcza kwasu linolowego. Jest on niezbędny w diecie, ponieważ nie jest wytwarzany przez organizm. Ma on wpływ na ochronę organizmu przed cukrzycą, co jest istotne dla przyszłych mam z wysokim poziomem cukru we krwi, którzy mogą mieć cukrzycę ciążową.

Kwasy nienasycone zawarte w pestkach dyni wspomagają funkcjonowanie mózgu. Pomagają w pracy neuronów, co ułatwia koncentrację, analizowanie, pamiętanie i gromadzenie informacji. Kwasy nienasycone są również dobre dla układu krążenia – obniżają poziom złego cholesterolu i podwyższają poziom dobrego cholesterolu. Poprawiają wygląd skóry i mają pozytywny wpływ na układ nerwowy.

Pestki dyni w ciąży

Zawarte w pestkach dyni kwasy nienasycone odgrywają kluczową rolę w wzroście dziecka w brzuchu mamy. Są budulcem, który organizm wykorzystuje do budowy nowych tkanek, hormonów i enzymów. Mają kluczowy wpływ na rozwój układu nerwowego dziecka i korzystnie wpływają na kształtowanie narządu wzroku.

Przeczytaj więcej artykułów  Poznaj najciekawsze pytania gry i zabawy na dzień chłopaka w szkole

W pestkach dyni znajdują się również cenne witaminy: A, C, E i witaminy z grupy B: B1, B2, B6. Dynia dostarcza również dużo magnezu i potasu. Jest bogatym źródłem żelaza, które jest niezbędne w ciąży. Pestki dyni zawierają również cynk, który ma duże znaczenie w ciąży – ułatwia przyswajanie kwasu foliowego, ważnego dla rozwoju dziecka.

I na koniec – pestki dyni są świetnym lekarstwem na mdłości w ciąży. Według wielu mam, regularne spożywanie pestek dyni może całkowicie wyeliminować mdłości.

Sprawdź też:

Sprawdź też:

Dodaj komentarz