Opiekunki ze żłobka stosowały przemoc wobec dzieci Co żeś zrobił debilu wystawię cię na zimno Trzy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Opiekunki ze żłobka stosowały przemoc wobec dzieci Co żeś zrobił debilu wystawię cię na zimno Trzy

Ostatnio opiekunki ze żłobka w Legionowie pod Warszawą zostały zwolnione z pracy. Powodem miało być ich niewłaściwe zachowanie wobec dzieci – straszenie, grożenie i wyzywanie. Jeden z rodziców nagrał taki incydent, który trafił do dyrekcji a następnie do policji. Sprawę zainteresowały media i teraz wszyscy się zastanawiają, co takiego działo się w tym żłobku.

Niewłaściwe zachowanie opiekunek w żłobku

Informację o tym niepokojącym wydarzeniu jako pierwsze opublikowały lokalne media. Trzy opiekunki pracujące z dwulatkami w żłobku Motylkowy Świat w Legionowie zostały zwolnione z powodu niewłaściwego zachowania wobec dzieci. Nagranie, które dostarczył jeden z rodziców, potwierdziło te podejrzenia. Opiekunki miały straszyć i wyzywać małe dzieci.

Rodzice wcześniej zauważyli, że ich dzieci dziwnie reagowały na żłobek. Postanowili więc schować dyktafon w zabawce swojego dziecka, żeby sprawdzić, co się tam dzieje. 2 lutego nagrania trafiły do dyrekcji, a 5 lutego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli urzędnicy i pracownicy miejskiego żłobka. Podjęto decyzję o zwolnieniu opiekunek, a rodzice mieli zdecydować o kolejnych krokach.

Opiekunki ze żłobka stosowały przemoc wobec dzieci Co żeś zrobił debilu wystawię cię na zimno Trzy

Przerażające cytaty z nagrań

Na zebraniu, które odbyło się 9 lutego, pozostali rodzice zostali poinformowani o całej sytuacji. Okazało się, że opiekunki groziły dzieciom, obrażały je i używały wulgaryzmów w ich obecności. Cytaty z nagrań są przerażające. Opiekunki mówiły do dzieci takie rzeczy jak: "Czego ryczysz? Przestań płakać, zaraz wystawię cię na zimno", "Co żeś zrobił debilu?" czy "Nie życzę ci źle, ale dobrze byłoby, gdybyś zachorował".

Dyrektorka żłobka podkreśliła, że opiekunki miały do tej pory dobrą opinię i nie zgłaszano wobec nich żadnych naruszeń. Nie stwierdzono również żadnej przemocy fizycznej wobec dzieci. Mimo to, dyrekcja i rodzice zdecydowali się zgłosić sprawę do policji, podejrzewając opiekunki o przestępstwo.

  • Znęcanie się psychiczne w szkole. Możliwe poważne konsekwencje. Jak temu zapobiegać?
  • Makabryczna śmierć w USA. Dziecko zostało umieszczone w piekarniku zamiast w łóżeczku. Matka twierdzi, że się pomyliła
  • Dofinansowanie do przedszkola w 2024 roku. Rodzice najmłodszych dzieci mogą otrzymać 400 zł, ale muszą spełnić pewne warunki
Przeczytaj więcej artykułów  Niedotlenienie okołoporodowe Czy wiesz jakie konsekwencje może mieć dla dziecka

Dodaj komentarz