Pieluchy wielorazowe Poznaj opinie rodziców o pieluszkach wielorazowych i dowiedz się jak je prać

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pieluchy wielorazowe Poznaj opinie rodziców o pieluszkach wielorazowych i dowiedz się jak je prać

W ostatnich latach coraz więcej rodziców interesuje się pieluchami wielorazowymi. To eko rozwiązanie zaczyna odnajdywać swoje miejsce na rynku. Choć nasze mamy mogą mieć złe wspomnienia związane z przesiąkniętymi pieluszkami, nasze pokolenie korzystało z wygody pampersów. Dlaczego jednak coraz więcej rodziców zastanawia się nad pieluchami wielorazowymi? Czym różnią się od tych, z których korzystały nasze mamy? Przeanalizujmy to!

Pieluchy wielorazowe a ekologia

Pieluchy wielorazowe reklamowane są jako produkt dla rodziców dbających o środowisko. Popularne jednorazowe pieluchy mają ogromną wadę – są wykonane z materiałów rozkładających się przez setki lat. Gdy pomnożymy ilość używanych pieluch dziennie przez dni potrzebne do całkowitego odstawienia, otrzymamy pokaźny stos śmieci.

Pieluchy wielorazowe przemawiają do rodziców, którzy chcą być eko. Pieluchy te nie są wyrzucane po jednym użyciu, ale są prane. Dzięki temu ilość odpadów produkowanych przez dziecko spada prawie do zera.

Opinie rodziców

Opinie rodziców na temat pieluch wielorazowych są podzielone. Wśród najczęstszych zalet wymienia się kwestie zdrowotne (pieluchy nie uczulają, nie przegrzewają narządów płciowych u chłopców, są przewiewne i przyjemne w dotyku) oraz praktyczność. Dodatkowo wiele opinii wskazuje na to, że pieluchy wielorazowe mogą być tańsze niż jednorazowe. Niestety, na początku wymagają większej inwestycji, ale później koszty są znacznie mniejsze.

Pieluchy wielorazowe: jak używać?

Przewijanie dziecka przy użyciu pieluch wielorazowych nie różni się praktycznie niczym od przewijania z użyciem jednorazowych pieluch. Różnica polega na tym, że pupa dziecka noszącego pieluchy wielorazowe jest myta wodą, bez użycia żadnych maści. Maści te mogą osłabiać tkaniny, z których wykonane są pieluchy wielorazowe.

Przeczytaj więcej artykułów  Najwięcej dziewczynek o tym imieniu urodziło się w 2009 roku Teraz za sprawą znanego piłkarza znów

Pieluchy wielorazowe dla noworodka: jak prać?

Pranie pieluch wielorazowych jest najmniej wygodnym aspektem związanym z ich używaniem. Pieluchy muszą być prane co drugi dzień. Jeśli maluch je zabrudzi kupą, należy ją usunąć i wyrzucić do sedesu. Pieluchy można przechowywać w specjalnym wiaderku, które zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów.

Pranie pieluch nie różni się od zwykłego prania. Wrzucamy je do pralki i suszymy. Można polemizować na temat tego, czy samo pranie jest w pełni ekologiczne, ale nie będziemy się tym teraz zajmować. 😉

Dodaj komentarz