Pieluchy jednorazowe Dada czy Pampers

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pieluchy jednorazowe Dada czy Pampers

Na moim Facebookowym wpisie o wyprawce wybuchła ciekawa dyskusja na temat pieluch.

Pieluchy jednorazowe: Dada czy Pampers?

Jeden punkt zapalił dyskusję:

Na prośbę znajomych używamy pieluch Dada, rozmiar 1, czyli dla dzieci od 2 do 5 kg. (…) Wiemy z doświadczenia znajomych, że przy większych rozmiarach lepiej przejść na oryginalne Pampersy.

Które pieluchy są lepsze? Pampers czy Dada?

Dla nas wybór był prosty. Wszyscy (100%) znajomi z małymi dziećmi polecali pieluchy Dada na sam początek. Najbardziej ufamy rekomendacjom osobistym. Poza tym, marka Pampers kojarzy nam się z wyższymi cenami. Więc kupiliśmy pieluchy Dada.
Jedyna obiekcja, która pojawiła się w stosunku do pieluch Dada (i została potwierdzona przez inne mamy na Facebooku), to fakt, że przeciekają przy większych rozmiarach. Dowiedzieliśmy się od Ani i Beaty, że chodzi o rozmiar 3. Wcześniejsze i późniejsze rozmiary są wystarczająco chłonne. Nasza znajoma, od której korzystamy z doświadczenia, też narzekała na przeciekające pieluchy rozmiaru 3 w nocy. Jej rozwiązaniem jest ubieranie synka w Dade w ciągu dnia i zakładanie oryginalnych Pampersów na noc.

Pieluchy Dada w opakowaniu kartonowym są miększe!

W trakcie dyskusji na Facebooku pojawiał się lifehack, o którym nie miałem pojęcia. To Ania zwróciła na niego naszą uwagę (dziękuję).
Chodzi o różnicę w pieluchach Dada.

  • Standardowe – w foliowym opakowaniu
  • Specjalne promocyjne – w opakowaniu z kartonu

O dziwo, według Ani lepsze są pieluchy promocyjne (w kartonowym opakowaniu). Według niej są miększe. Muszę przyznać, że osobiście nie miałem do czynienia z pieluchami Dada w kartonowym opakowaniu. Będę polował na nie i na pewno zaktualizuję ten wpis o moją opinię.

Przeczytaj więcej artykułów  Po tych oznakach rozpoznasz zepsuty bób Sprawdź jak uniknąć zatrucia

Miałem przeczucie, że pisząc tego bloga, nie tylko pomagam, ale też uczę się wielu nowych rzeczy.

Jaka jest różnica w cenie pieluch Pampers i Dada?

Zbadałem cenę drogich Pampersów i tańszych pieluch Dada, dotyczących rozmiaru 1, którego jeszcze używamy. Tu znów zaskoczenie. Okazało się, że kupując oryginalne Pampersy online, kosztuje to około 45 groszy za sztukę. Pieluchy Dada nie są dostępne online. Ich regularna cena wynosi około 50 groszy za sztukę. Nawet z uwzględnieniem kosztów dostawy (jeśli odbiór osobisty nie jest możliwy), ceny oryginalnych Pampersów są bardzo zbliżone do Dada.
Nie znam promocji. Nie wiem, jak często one występują zarówno dla Pampersów, jak i Dady. Wiem jednak, że w sklepie cena jednej oryginalnej pieluchy Pampers wynosi około 70 groszy. Skoro to nie był czynnik decydujący dla nas, to po odkryciu zbliżonych cen nie planujemy przesiadki na Pampers.

Czy Dada jest produkowana przez tę samą firmę co Pampers?

W jednym z komentarzy na Instagramie zauważyliśmy stwierdzenie, że pieluchy Dada są produkowane przez tę samą firmę co Pampers. Przyznam, że do niedawna tak myśleliśmy. Sprawdziłem to przed opublikowaniem wpisu i się okazało, że to nieprawda. Pieluchy Dada produkuje firma Unilever, a Pampers – Procter and Gamble. To są dwie różne, rywalizujące ze sobą firmy.
Więc stwierdzenie, że Dada to podróbka Pampersów, jest prawdziwe. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na logotypy i weźmiemy pod uwagę fakt, że Pampers miały pierwszeństwo na rynku. Inna sprawa, że Procter and Gamble mogło sprzedać firmie Unilever patent na pieluchy. Mogą więc otrzymywać prowizję za sprzedaż Dady. Ale nie potrafię tego potwierdzić.

A Ty jakich pieluch jednorazowych używasz?

Jakiej firmy pieluchy kupujesz dla dziecka i dlaczego? Podziel się swoją opinią i pomóż innym rodzicom w podjęciu decyzji!

Przeczytaj więcej artykułów  Nie mogła nazwać syna wymarzonym imieniem Urzędnicy się nie zgodzili Byłam zszokowana

Jakiej firmy pieluchy kupujesz dla dziecka i dlaczego? Podziel się swoją opinią i pomóż innym rodzicom w podjęciu decyzji!

Dodaj komentarz