Pieniądze na wakacje od rządu Zostały już ostatnie chwile na skorzystanie

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pieniądze na wakacje od rządu Zostały już ostatnie chwile na skorzystanie

To już prawie koniec możliwości skorzystania z pomocy finansowej na wakacje. Każde dziecko poniżej 18 roku życia ma prawo do dodatkowych 500 zł w postaci bonu turystycznego. Jednak jest tylko jeden warunek – te środki trzeba wydać na wakacyjne atrakcje, tylko w Polsce. Rodzice powinni się pospieszyć, bo wkrótce stracą to dofinansowanie. Jak zdobyć pieniądze na wakacje od rządu?

Pieniądze na wakacje od rządu

Bon turystyczny to wsparcie, które funkcjonuje prawie 2 lata. Zostało wprowadzone w sierpniu 2020 roku jako pomoc dla rodzin i branży turystycznej, która ucierpiała przez obostrzenia wprowadzone w wyniku pandemii. Dzięki dodatkowym 500 zł rodzice z pewnością chętniej decydowali się na wyjazd.

Początkowo bon miał obowiązywać krócej, ale został przedłużony na kolejne wakacje. Można go wykorzystać do 30 września 2022 roku, tylko w Polsce. Za granicą bon nie jest akceptowany. Rodzice mogą otrzymać 500 zł na każde dziecko poniżej 18 roku życia, a dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności mają prawo do podwójnego bonu o wartości 1000 zł.

Jak skorzystać z dodatkowych środków?

Warunkiem skorzystania z bonu jest wydanie go wyłącznie na wakacyjne cele. Można za jego pomocą opłacić usługi hotelowe, koszty wycieczek, kolonii czy obozów dla dzieci. Wydanie bonu jest możliwe również w miejscach zapewniających rozrywkę dla dzieci, takich jak parki rozrywki czy aquaparki. Pełną listę miejsc, które akceptują bon, można znaleźć na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną.

Bon turystyczny otrzymuje się w formie elektronicznej i nie można go zamienić na gotówkę. Aby go użyć, należy go aktywować na swoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Jeśli nie masz tam konta, musisz je najpierw założyć. Następnie zaloguj się za pomocą profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub bankowości internetowej. Kliknij w zakładkę "Ogólny", a po lewej stronie pojawi się opcja "Polski Bon Turystyczny". Kliknij ponownie i wejdź w "Mój bon".

Przeczytaj więcej artykułów  Nie wyrzucaj ziemniaków z wczoraj Przygotuj pyszne purée Będzie rozpływać się w ustach

Na ekranie powinna pojawić się zakładka "Aktywuj bon" – wystarczy ją nacisnąć i podać numer telefonu i adres e-mail. Po aktywacji otrzymasz kod obsługi płatności, który użyjesz do dokonania opłat. Podaj ten kod przy płaceniu np. w hotelu, a następnie potwierdź transakcję specjalnym kodem, który otrzymasz SMS-em.

  • Co zabrać na plażę z dziećmi? Praktyczny poradnik dla rodziców!
  • Gdzie jechać w deszczowy weekend? Hitowe propozycje na wypoczynek w niepogodę!
  • Śmieszne teksty sprzedawców na plaży, które rozśmieszają do łez

Dodaj komentarz