Pierwszy dzień szkoły 2022 Kalendarz ułożył się bardzo korzystnie dla uczniów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwszy dzień szkoły 2022 Kalendarz ułożył się bardzo korzystnie dla uczniów

Pierwszy dzień szkoły 2022. Ten rok będzie inny dla uczniów

Historia wakacji 2022 powoli dobiega końca. Już niedługo uczniowie wrócą na szkolne korytarze i rozpoczną kolejne 10 miesięcy nauki. Rozpoczęcie roku szkolnego tradycyjnie odbywa się 1 września. Jednak w tym roku uczniowie mają szczęście, ponieważ wakacje będą nieco się wydłużały. Dodatkowo, liczba dni wolnych i dłuższych weekendów w nadchodzącym roku jest wyjątkowo duża. Kiedy jest pierwszy dzień szkoły 2022?

Już niedługo rozpoczną się szkolne obowiązki. Chociaż większość uczniów wolałaby, aby wakacje trwały dłużej, to jednak dobre rzeczy szybko się kończą. Dwa miesiące minęły w oka mgnieniu, ale niestety rok szkolny zwykle wydłuża się. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego wypada w czwartek, 1 września. Jest to szczególnie korzystna data dla uczniów. Ponieważ uroczystość inauguracji zwykle trwa maksimum godzinę, a potem wszyscy wracają do domu, można powiedzieć, że 1 września jest wciąż dniem wolnym. Standardowe lekcje zaczynają się dopiero 2 września, czyli w piątek. Wiadomo jednak, że nauczyciele zazwyczaj poświęcają te pierwsze godziny na omówienie ważnych zagadnień i organizację. Dlatego wciąż nie ma normalnej nauki, a zazwyczaj nie ma też prac domowych. Dzięki rozkładowi kalendarza w tym roku, uczniowie będą mieli swobodny wrześniowy weekend bez szkolnych obowiązków.

Pierwszy dzień szkoły to zazwyczaj trudny moment dla każdego ucznia. Towarzyszy mu nie tylko smutek po skończonych wakacjach, ale także stres związany ze zbliżającymi się wyzwaniami. Najbardziej denerwują się pierwszoklasiści i uczniowie rozpoczynający naukę w szkole średniej. 1 września do szkoły idą także uczniowie klas maturalnych i ósmoklasiści – czeka ich w tym roku szczególnie wiele trudności i wysiłku.

"Dzwonek, nowy rok szkolny właśnie się zaczyna,

Wie o tym każdy chłopak i dziewczyna,

Przed uczniami dni pracowite,

Chwile niesamowite,

Przeczytaj więcej artykułów  Nauczanie zdalne listopad 2021 Czy uczniowie rozpoczną zdalne nauczanie już od 2 listopada

Życzymy wszystkiego najlepszego,

By rok szkolny 2022/2023 był udany!"

"Sukces to efekt determinacji i wytrwałości. W tym wyjątkowym dniu życzę wam, abyście byli uporczywi i stawiali czoła każdej trudności, która się pojawi na waszej drodze. To właśnie was doprowadzi do miejsca, w którym chcecie być. Nie będzie łatwo, ponieważ za każdymi drzwiami czeka nowe wyzwanie. Wierzę, że macie w sobie siłę, aby poszerzać horyzonty, poznawać nowe rzeczy i zdobywać nową wiedzę."

"Jaki miesiąc mamy? Wrzesień!

Jaka pora roku się zaczyna? Jesień!

Gdzie idziesz z radością? Do szkoły!

Jakie masz plany? Nauka!

Gdzie są twoje książki? Poszukam"

"Kochane Dzieci, przed wami wiele wyzwań,

czas na nowe przygody i nowe skrzydlatań,

życzymy wam kolorowych ścian i zdrowych ławek,

niech radość towarzyszy wam w zeszytach i w dzienniczkach,

od poniedziałku do piątku."

"Odkryjcie swoje pasje i zainteresowania. Niech nauka będzie przyjemnością i radością, a pragnienie zdobywania wiedzy nigdy nie ustanie. Niech lekcje będą ciekawe i angażujące dla uczniów i nauczycieli."

Rodzice pytają o rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Kiedy jest pierwszy dzień szkoły?

Pierwszy dzień szkoły to pierwszy dzień września.

Dodaj komentarz