Pierwszy dzień zimy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pierwszy dzień zimy

Kiedy jest początek zimy? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, ale zawsze zapominamy o tym, co roku. Kiedy więc zaczyna się zima?

Pierwszy dzień astronomicznej zimy

Astronomiczna zima zaczyna się 21 grudnia. W tym roku jest to czwartek. Jest to najkrótszy dzień w całym roku, gdyż słońce wstaje o 7:44 i zachodzi o 15:25. Zima potrwa aż do połowy marca, co oznacza, że przed nami długie miesiące oczekiwania na wiosnę.

Pierwszy dzień kalendarzowej zimy

Zima kalendarzowa zaczyna się zawsze dzień później niż zima astronomiczna, czyli 22 grudnia, tylko 3 dni przed Bożym Narodzeniem. Rzadko zdarza się, że zima astronomiczna i kalendarzowa zaczynają się w tym samym dniu. Ostatnio było to w 2015 roku, a następny raz będzie dopiero za dwa lata, czyli w 2019 roku.

Ile dni trwa kalendarzowa zima?

Zima kalendarzowa trwa od 22 grudnia do 21 marca. Razem jest to 90 dni, czyli 10 dni w grudniu, 31 dni w styczniu, 28 dni w lutym i 21 dni w marcu.

Zima 2017/2018

Nadchodzi zima 2017/2018. Dni stają się coraz krótsze, budzimy się w ciemności, a wracamy z pracy również w ciemności. To czas, który dla wielu jest najgorszy w roku. Brak światła słonecznego wpływa na nasze samopoczucie, odporność spada, a często atakują nas przeziębienia, angina i grypa.

Niestety, patrząc na trendy pogodowe ostatnich lat, nie możemy liczyć na piękną, zimową aurę. Często mamy do czynienia z deszczem, wilgocią i błotem, które nie zachęcają do wychodzenia z domu. Mimo to, warto pamiętać, że nawet w deszczową pogodę nie powinno się rezygnować z spacerów na świeżym powietrzu. Nawet jeśli jesteś rodzicem maluszka, wystarczy go odpowiednio ubrać i zabrać na długi spacer. Jeśli nie wiesz, jakie ubranka wybrać dla dziecka zimą, przeczytaj naszą ściągawkę na ten temat.

Przeczytaj więcej artykułów  Naukowcy wybrali najpiękniejsze imię dziewczęce na świecie W Polsce jest ono stałbym bywalcem top

Dodaj komentarz