Plac Zabaw nad Balatonem Warszawa – VLOG 5

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Plac Zabaw nad Balatonem Warszawa - VLOG 5

Mam dla was informację o wyjątkowym miejscu na warszawskim Gocławiu, które jest prawdziwym skarbem. Chociaż nie jest tak duży jak słynne jezioro Balaton na Węgrzech, to i tak warto tam się wybrać. Dlaczego? O tym właśnie dzisiaj opowiem.

Miejsce to ma na imię Jeziorko Balaton i oferuje wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Nie wierzycie? Sami zobaczcie:

Plac zabaw nad Balatonem

Zacznijmy od najważniejszego – placu zabaw. To jedno z najciekawszych miejsc tego rodzaju w Warszawie. Ma on tematyczne wystrojenie w stylu statków i stworzeń wodnych. Bardzo dobrze komponuje się z całą atmosferą nad jeziorkiem.
Plac zabaw jest ogrodzony, więc w teorii dzieci nie mają jak wydostać się do wody, ale trzeba uważać, ponieważ furtki często są otwarte, a jedna z nich nie ma nawet zamka.

Na balatońskim placu zabaw dzieci mają wiele atrakcji do wyboru. Mogą się wspinać po statkach i masztach, możemy w nich również bawić się w chowanego. Najfajniejszy statek ma zjeżdżalnie, lunetę, ster i liny do wspinaczki. Oprócz tego są tam bujaki w kształcie stworzeń morskich. Choć to miejsce jest inspirowane światem morskim, to znajdziemy tam także tunele, które są jednocześnie ciuchcią, samochodem terenowym i dużą trampoliną.

Najbardziej charakterystycznym elementem placu zabaw nad Balatonem jest niebieska zjeżdżalnia. To jedna z największych i najszybszych zjeżdżalni w Warszawie, przynajmniej wśród tych, które można spotkać na placach zabaw.
Drugim ciekawym elementem tego miejsca jest przestrzeń dla najmłodszych, gdzie mogą bawić się w piaskownicy. Są tam różne akcesoria, takie jak kubełki, foremki i łopatki, które zapewnią dużo dobrej zabawy.

Interesujący jest również wygląd podłogi placu zabaw. Miejsce, gdzie znajdują się huśtawki, pokryte jest miękkim podłożem tartanowym, natomiast reszta obszaru jest wysypana piaskiem. Może nie tylko piaskiem, ale również drobnymi kamieniami, ale i tak można się świetnie bawić.

Przeczytaj więcej artykułów  Podział majątku po rozwodzie - Ile czasu trwa podział majątku po rozwodzie i jak wygląda

Minusy

  1. Brak cienia – w słoneczne dni ciężko wytrzymać tam w godzinach okołopołudniowych;
  2. Brak toalety – w przeciwieństwie do placu zabaw przy pl. Wilsona, na Gocławiu nie ma dostępnych toalet. Jedyna toaleta jest w Cafe Balaton i każdy może z niej bezpłatnie skorzystać. Przy okazji warto spróbować gofrów!

Pozostałe atrakcje dla dzieci na terenie Balatonu

Balaton to nie tylko plac zabaw. To także teren o powierzchni ponad 7 hektarów. Znajdziemy tam boisko do siatkówki, koszykówki, trasy rowerowe i biegowe, a także kaskadę wodną, która jest równie popularna jak plac zabaw. Kaskada jest połączona z dwoma fontannami – jedna jest na górze, a druga jest na dole.
Obok kaskady znajduje się druga duża zjeżdżalnia, z której można podziwiać piękne widoki na całe jeziorko gocławskie.

Na Jeziorku Balaton jest też możliwość wynajęcia rowerów wodnych. Można je wypożyczyć w Cafe Balaton. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie w Warszawie można popływać na rowerach wodnych, to właśnie znaleźliście odpowiedź!

A to jeszcze nie koniec! Dla miłośników przyrody przygotowano specjalne karmniki dla kaczek. Znajduje się tam automat z karmą, na którym jest napisane "Nie samym chlebem kaczka żyje". To prawda! Na Balatonie dzieci mają do dyspozycji wiele innych atrakcji.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić balatońskiego placu zabaw, to niezależnie od wieku – koniecznie tam zajrzyjcie.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić balatońskiego placu zabaw, to niezależnie od wieku – koniecznie tam zajrzyjcie.

Dodaj komentarz