Podlewaj tym anturium raz na dwa tygodnie Zakwitnie jak szalone i pozazdrości go wścibska sąsiadka

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Podlewaj tym anturium raz na dwa tygodnie Zakwitnie jak szalone i pozazdrości go wścibska sąsiadka

Dlaczego moje anturium nie kwitnie? To pytanie często zadaje sobie wiele osób, które nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Okazuje się, że można temu zaradzić samemu, używając naturalnych nawozów, które są tanie i bogate w witaminy. Czym więc nawozić anturium w doniczce?

Anturium ma piękne, egzotyczne, czerwone kwiaty. Kwitnie od wiosny do jesieni. Jeśli twoja roślina nie kwitnie, to prawdopodobnie popełniasz proste błędy w jej pielęgnacji albo nie dostarczasz jej odpowiedniej ilości nawozu. Nie martw się, odpowiedni nawóz możesz sam zrobić w domu. Dzięki niemu twoje anturium zakwitnie szybko i rozeszpieje oczy wścibskich sąsiadek.

Jak zrobić naturalny nawóz dla anturium? Skórka z banana może pomóc!

Brak kwitnienia anturium może mieć związek z niską temperaturą, przeciągami, nieodpowiednim podlewaniem, brakiem światła lub nadmiernym nawożeniem. Jeśli żadna z tych przyczyn nie dotyczy twojej rośliny, możliwe, że po prostu potrzebuje dodatkowego nawożenia. W takim przypadku świetnie sprawdzi się skórka banana, która zawiera magnez, sod, fosfor, potas, wapń i mangan. Zamiast wyrzucać skórkę do kosza, pokrój ją na małe kawałki, włóż do słoika i zalej litrem ciepłej wody. Dla lepszego efektu dodaj łyżeczkę miodu. Zamknij słoik i odczekaj pół dnia. Następnie podlewaj anturium tą mieszanką raz na dwa tygodnie, a zobaczysz, jak szybko zakwitnie pięknymi kwiatami.

Jak wzmocnić anturium? Użyj kostki drożdży!

Innym skutecznym nawozem dla anturium jest kostka drożdży. Rozpuść łyżeczkę drożdży w litrze wody i podlewaj anturium tym roztworem raz na dwa tygodnie. Pamiętaj jednak, że zbliża się jesień i zima, a to czas spoczynku dla anturium. W tym okresie nie nawoż rośliny, bo mogłoby to jej zaszkodzić. Pozwól jej odpocząć, by w przyszłym sezonie znów olśnić cię pięknymi kwiatami.

Przeczytaj więcej artykułów  Nauczycielka zdradza czego nie toleruje na lekcjach Możecie mnie krytykować ale od razu to

Dodaj komentarz