Poduszka ciążowa zalety rodzaje i zastosowanie poduszek dla ciężarnych

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Poduszka ciążowa zalety rodzaje i zastosowanie poduszek dla ciężarnych

Poduszka do spania dla ciężarnych

Poduszka ciążowa czy poduszka do spania dla kobiet w ciąży to nowatorskie rozwiązanie, które jeszcze niedawno nie było znane naszym mamom czy babciom. Jednak nie da się ukryć, że może okazać się bardzo przydatnym gadżetem. Głównym celem poduszki jest zapewnienie większego komfortu podczas snu oraz zmniejszenie dolegliwości takich jak bóle pleców czy skurcze łydek. Istnieje wiele rodzajów poduszek ciążowych dostępnych na rynku, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Poduszka ciążowa – dlaczego warto ją mieć?

Ciężarna kobieta ma wiele trudności do pokonania, związanych z wieloma zmianami w jej ciele i stylem życia. Jednym z najpoważniejszych problemów, z którymi borykają się przyszłe mamy, są problemy ze snem, brakiem wygody podczas spania oraz dolegliwościami związanymi z bólem i dyskomfortem. Dlatego warto poszukać metod, które pomogą nam pozbyć się tych niedogodności.

Korzyści płynące z korzystania z poduszki ciążowej to:

– zmniejszenie bólu pleców i ułatwienie ich odciążenia,

– złagodzenie bólu karku i ramion,

– zapobieganie opuchnięciom i bólom nóg,

– poprawienie ukrwienia w całym ciele,

– rozwiązanie problemów ze snem,

– zapewnienie wsparcia dla brzucha.

Jaki rodzaj poduszki ciążowej jest najlepszy?

Na rynku dostępne są różne rodzaje poduszek ciążowych, ale najważniejsze jest znalezienie takiego, który będzie nam najbardziej odpowiadać. Przedstawiamy kilka popularnych typów poduszek ciążowych:

– Poduszka w kształcie litery C (kojec) – jest to najlepszy model dla niskich kobiet, które przesypiają całą noc w jednej pozycji. Poduszka ta zapewnia wsparcie dla brzucha, karku oraz podnosi miednicę. Jest również idealna do karmienia dziecka i może być pomocna w nauce siadania malucha.

– Poduszka w kształcie litery U – to najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które często zmieniają pozycję w trakcie snu. Poduszka ta umożliwia wygodne położenie się na lewym lub prawym boku bez przekładania poduszki na drugą stronę. Jest również przydatna przy karmieniu malucha, zwłaszcza jeśli jest ich dwóch.

– Poduszka w kształcie cyfry 7 – ta poduszka mniej przylega do ciała, dlatego lepiej sprawdza się u kobiet, które nie chcą mieć tak bardzo ograniczonego ruchu. Poduszka w kształcie cyfry 7 wspiera głowę i plecy, a dłuższy koniec umieszczony między kolanami odciąża stawy biodrowe.

Przeczytaj więcej artykułów  Nowy podręcznik do HiT zaakceptowany przez MEiN Jest alternatywa dla książki prof Roszkowskiego

– Poduszka w kształcie cyfry 9 – to poduszka, która zapewnia wsparcie dla całego ciała, przede wszystkim odciążając plecy i zabezpieczając brzuch. Poduszka ta posiada bardziej miękką część dla głowy, brzucha i pleców oraz twardszą część separującą nogi i odciążającą biodra. Umożliwia wygodne spanie na lewym boku, co jest szczególnie ważne w czasie ciąży.

Poduszki ciążowe mają wiele zalet i mogą znacznie poprawić wygodę spania oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe. Dlatego warto rozważyć ich zakup i wybrać taki model, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb.

Nasze propozycje:

Jeśli szukasz dobrej poduszki ciążowej, oto kilka naszych propozycji:

1. Mamandu poduszka ciążowa w kształcie litery U – ta poduszka posiada silkonowe wypełnienie i włókna poszewki, które są antyalergiczne i nie sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów. Jest miękka, puszysta i zachowuje swój kształt. Poszewkę można łatwo zdjąć dzięki wygodnemu zapięciu.

2. Super Mami “U” poduszka dla kobiet w ciąży – ta poduszka jest wykonana z wysokiej jakości materiałów i zapewnia komfortowy sen. Odciąża kręgosłup i miednicę oraz zapewnia wygodny sen zarówno na boku, jak i na plecach.

3. Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi w kształcie cyfry 9 – ta poduszka jest miękka i stabilna, zapewniając doskonałe wsparcie dla pleców i brzucha. Poszewka jest wykonana z bawełny organicznej, dzięki czemu skóra oddycha i nie poci się. Poduszka posiada strefę miękką i twardą, co zapewnia wygodę podczas spania na lewym boku i zmiany pozycji na bok-plecy.

4. Super Mami “C” poduszka dla kobiet w ciąży – ta poduszka pomaga w optymalnym ułożeniu ciała, zapobiega napięciom karku i pleców, dlatego jest idealna dla kobiet z obolałym kręgosłupem. Zapewnia wsparcie pleców i ramion podczas karmienia dziecka. Może być również używana jako poduszka rehabilitacyjna oraz jako kojec dla dziecka. Ma elastyczne, silikonowe wypełnienie i posiada poszewkę z bawełny.

Przeczytaj więcej artykułów  O której matura 2022 Nie wszystkie egzaminy będą trwać tyle samo

Poduszka ciążowa – czy warto?

Decyzję o zakupie poduszki ciążowej warto podjąć po przeczytaniu opinii innych użytkowniczek, które bardzo chwalą ten produkt. Kobiety zauważają, że dzięki niej zwiększa się komfort snu i odpoczynku. Niektóre zwracają również uwagę na łatwiejsze oddychanie, co jest szczególnie ważne dla kobiet cierpiących na astmę.

Jak spać z poduszką ciążową?

Poduszka ciążowa powinna być umieszczona pod głową oraz pomiędzy zgiętymi kolanami. Taka pozycja zapewnia komfortowy wypoczynek, odciąża kręgosłup i mięśnie, zapobiega powstawaniu obrzęków, żylaków i zakrzepów. Spanie na lewym boku zapewnia również lepsze krążenie krwi oraz odżywienie dla dziecka. To szczególnie istotne w przypadku ciąży zagrożonej, kiedy spanie na prawym boku lub plecach może być niebezpieczne. Jednak nie jest to obowiązkowa pozycja, można także spać na innym boku.

Poduszka ciążowa po porodzie

Poduszka ciążowa może być również używana po porodzie. Może służyć jako poduszka rehabilitacyjna, która przyspiesza powrót do formy po ciąży. Może być również wykorzystywana do karmienia piersią. Może pełnić funkcję separatora w łóżku, na przykład gdy rodzice chcą spać z dzieckiem. Po jakimś czasie, gdy dziecko rośnie, poduszka może służyć jako miejsce do zabawy i odpoczynku. Jeśli pojawią się jakiekolwiek bóle kręgosłupa, poduszka ciążowa może pomóc w ich łagodzeniu.

Poduszka ciążowa – wybierz odpowiednie wypełnienie

Poduszka ciążowa powinna mieć wypełnienie antyalergiczne, które można prać. Ważne jest, aby wypełnienie było elastyczne, dostosowujące się do kształtu ciała oraz pozycji, w której śpimy. Poszewka powinna mieć zapięcia, które umożliwiają łatwe jej zdejmowanie i pranie w pralce.

Najlepsze wypełnienie poduszki jest silikonowe. Tanie poduszki ciążowe najczęściej mają wypełnienie z kulek styropianowych, które mogą skrzypieć i nie dodają komfortu użytkowania. Mogą również występować wypełnienia z pierza lub gryki, które szybko się zużywają i poduszka traci swoj kształt.

Poszewka powinna być wykonana z naturalnego materiału, na przykład z bawełny, która jest tańsza, bawełny o większej jakości lub bambusa, który jest idealny dla alergików. Powinna być też przepuszczalna dla powietrza.

Przeczytaj więcej artykułów  Mycie włosów odżywką - jakie daje efekty

Wewnętrzna warstwa poszewki powinna być elastyczna, aby wypełnienie dostosowywało się do ciała śpiącej osoby oraz wracało do swojego pierwotnego kształtu po przebudzeniu. Jeśli materiał nie jest elastyczny, poduszka może się zdeformować i stać się niewygodna.

Rodzice pytają o poduszki ciążowe

Oto odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat poduszek ciążowych:

– Jak korzystać z poduszki ciążowej?

Poduszkę ciążową najlepiej stosować do spania (umieszczamy ją pod głową i między zgiętymi kolanami). Po porodzie może być używana jako poduszka rehabilitacyjna lub do karmienia piersią.

– Jak spać na poduszce ciążowej?

Poduszka ciążowa powinna być umieszczona pod głową i między zgiętymi kolanami. Pozycja ta przynosi ulgę kręgosłupowi i mięśniom, zapobiega również powstaniu rozstępów. Najbezpieczniejszą pozycją snu dla ciężarnej kobiety jest spanie na lewym boku, ponieważ zapewnia to najlepsze krążenie krwi.

– Jak spać na poduszce ciążowej w kształcie litery C?

Poduszka ciążowa w kształcie litery C pomaga przyspieszyć łagodzenie bólu kręgosłupa, karku, szyi i bioder. Ten model poduszki jest najbardziej uniwersalny i zalecany dla kobiet o wzroście do 165 cm. Głowę kładziemy na jednym końcu poduszki, a drugi końców umieszczamy między nogami zgiętymi w kolanach.

– Kiedy można zacząć używać poduszki ciążowej?

Najlepiej zacząć korzystać z poduszki ciążowej pod koniec pierwszego trymestru ciąży, ponieważ od tego momentu należy unikać snu na plecach i brzuchu. Jednak można zacząć wcześniej, jeśli kobieta czuje się komfortowo.

– Jak wybrać poduszkę ciążową?

Najlepiej wybrać profesjonalną poduszkę ciążową, wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia (najlepiej silikonowe) i materiał poszewki (najlepiej naturalny). Należy również dobrać odpowiedni rozmiar poduszki do wzrostu i rozmiaru brzucha oraz dopasować twardość poduszki.

Decyzja o zakupie poduszki ciążowej powinna być przemyślana, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby. Warto skonsultować się z innymi użytkowniczkami oraz przeczytać opinie na jej temat. Dzięki odpowiedniej poduszce ciążowej można zapewnić sobie wygodę i komfort podczas snu i odpoczynku.

Dodaj komentarz