Podziękowania dla nauczyciela na koniec roku od rodziców i uczniów

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Podziękowania dla nauczyciela na koniec roku od rodziców i uczniów

Zakończenie roku szkolnego to zawsze ważny i w pewnym stopniu przełomowy moment w życiu każdego ucznia. Wielu z nas pragnie z tej okazji odpowiednio podziękować naszym wychowawcom za całą ich poświęconą uwagę i trud, związany z nauką przez cały rok. Warto więc postarać się, żeby nasze życzenia dla nauczyciela były szczere i niebanalne. Przygotowaliśmy dla was zarówno krótkie podziękowania dla nauczyciela, jak i zabawne wierszyki. Mamy także propozycje wzruszających i klasycznych podziękowań dla wychowawczyni. Nie zapominamy także o nauczycielach, którzy chcieliby zadedykować swoim uczniom wiersze na zakończenie roku szkolnego.

Krótkie podziękowania dla nauczyciela

Nie zawsze trzeba męczyć się, wymyślając długie i zawiłe życzenia dla nauczyciela na pożegnanie. Często wystarczy nawet tylko kilka słów – o ile są one szczere. Oto nasze propozycje.

Dziękuję, że byłeś dla nas wzorem do naśladowania.

Dziękujemy za cierpliwość, otwartość i przekazanie nam zapału do zdobywania wiedzy.

Jesteśmy wdzięczni za Twoją dobroć i gotowość do pomocy.

Dziękujemy za to, że nauczyłeś nas tego, co jest w życiu najważniejsze.

Składamy podziękowania za wzbudzenie w nas głodu wiedzy.

Podziękowania dla nauczycieli od rodziców

Bardzo często rodzice też chcą podziękować nauczycielom za ich poświęcenie i trud wkładany w opiekę i edukację ich dzieci. Szczególnie ważne jest to w przypadku młodszych uczniów, którzy jeszcze nie do końca potrafią wyrazić swoją wdzięczność za okazaną dobroć i wsparcie. Oto nasze propozycje.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ogrom serca, który Pani włożyła w wychowanie, edukację i wsparcie dla naszych pociech. Nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszego nauczyciela i opiekuna dla naszych dzieci.

Trudno wyrazić w kilku słowach wdzięczność za Pani zaangażowanie i trud. Dziękujemy za każdą lekcję, każdą pochwałę, każdą sprawdzoną pracę domową i każdą cenną naukę, którą przez ten rok szkolny otrzymały nasze dzieci. Życzymy udanych wakacji, odpoczynku i tego, aby nigdy nie straciła Pani pasji do edukacji.

Przeczytaj więcej artykułów  Polski Ład ponownie uderza w nauczycieli Znów otrzymali niższe pensje

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w naszą edukację, życzy nam samej radości i sukcesów.

Podziękowanie na zakończenie 8 klasy

Zakończenie szkoły podstawowej to pierwszy tak podniosły i przełomowy moment na edukacyjnej ścieżce każdego ucznia. Kończy się jeden długi i ważny etap, a zaczynają kolejne, jeszcze bardziej wymagające wyzwania. W takim momencie trudno jest znaleźć odpowiednie słowa, aby wyrazić wzruszenie wynikające z rozstania po tylu wspólnych latach. Jednak możemy pomóc wam znaleźć słowa podziękowania dla nauczycieli. Oto nasze propozycje.

Dziękujemy za te wspólne lata, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość. Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały nam wierzyć w siebie. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem.

Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładała Pani w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że ten wysiłek uczyni z nas mądrych i szlachetnych ludzi.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Wiemy, że na efekty tej pracy trzeba będzie czekać długo i cierpliwie,
ale przyjdzie czas, kiedy stanie się ona widoczna.

Podziękowania dla nauczyciela na zakończenie 3 klasy

Moment opuszczenia klasy trzeciej to także istotne wydarzenie w życiu młodego ucznia. Kończy się pierwszy, jeszcze dosyć luźny etap edukacji, a rozpoczyna coraz poważniejsza nauka. Zakończenie tego okresu oznacza jednak także rozstanie z pierwszym wychowawcą lub pierwszą wychowawczynią, z którymi dzieci są zazwyczaj bardziej związane ze względu na młody wiek i fakt, że większość lekcji spędzają razem. Warto zatem, aby rodzice wspólnie z uczniami przygotowali kilka słów wzruszającego podziękowania za minione lata.

Dziękujemy gorąco za to, że byłeś z nami przez te lata. Za rady, wskazówki, pochwały i także słowa krytyki. Dzięki Tobie odkryliśmy, że nauka to nie tylko przyswajanie nowego materiału, ale także wspaniała przygoda.

Przeczytaj więcej artykułów  Oblała maturę Powód Koleżanka w ławce obok miała katar Płakałam przez kilka dni

Nie ma słów, by wyrazić to, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za wspólne trzy lata. Serdecznie dziękujemy za Twoje zaangażowanie, obecność i przykład, jak być dobrym i mądrym człowiekiem.

Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie,
za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,
za każdy pierwszy krok wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw,
za uśmiech, serce i cierpliwość…

Krótkie życzenia i podziękowania dla nauczyciela na zakończenie szkoły

Prócz podziękowań, można złożyć także treściwe, ale krótkie życzenia dla nauczyciela. Mogą one być związane zarówno z jego dalszą pracą w szkole, jak i życiem rodzinnym czy osobistym.

Życzymy Panu dużo zdrowia i sukcesów zawodowych.

Chcemy Pani życzyć samych pilnych uczniów i dalszej pasji w zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy.

Składamy życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Taki nauczyciel jak Pan to prawdziwy skarb. Życzymy dalszej pasji w spełnianiu tej ważnej roli.

Wzruszające podziękowania dla wychowawcy od rodziców i uczniów

Nadszedł czas pożegnania z wychowawcą? Warto zatem podziękować mu za trud, który włożył w wykonywaną przez ostatnie lata pracę. Niech to będą słowa płynące prosto z serca, które wywołają w nauczycielu wzruszenie i pozwolą zawsze miło wspominać swoich podopiecznych.

Nadszedł już czas pożegnania. Chcemy Panu powiedzieć, że trudno wyobrazić sobie lepszego wychowawcę. Był Pan dla nas zawsze cierpliwy, sprawiedliwy, wyrozumiały i pomocny. Dziękujemy z całego serca!

Wszytko co dobre, szybko się kończy. Dlatego dziś pragniemy podziękować za ten wspaniały czas, w którym dzięki Panu mogliśmy dojrzewać jako ludzie i zdobywać wiedzę o świecie. To Pan zaraził nas pasją i sprawił, że mamy odwagę spełniać nasze marzenia. Nigdy tego nie zapomnimy!

Łezka w oku się kręci i trudno nie czuć żalu. Kiedy przychodzi czas pożegnać się z tak wspaniałym nauczycielem i przede wszystkim dobrym człowiekiem. To Pan sprawił, że patrzymy dojrzalej na życie i chcemy osiągać wielkie rzeczy. Dziękujemy!

Uniwersalne podziękowania dla nauczyciela na koniec roku

Tekst podziękowań dla nauczyciela na koniec roku nie musi być zbyt wzruszający, zwłaszcza jeżeli po wakacjach będziemy z nim nadal spotykać się w szkole. W takim przypadku wystarczą proste słowa, które niekoniecznie doprowadzą wychowawcę do łez.

Przeczytaj więcej artykułów  Nie mogła nazwać syna wymarzonym imieniem Urzędnicy się nie zgodzili Byłam zszokowana

Chcielibyśmy podziękować za mijający rok szkolny i za wszystko, czego mogliśmy się w tym czasie dzięki Panu nauczyć.

Jesteśmy wdzięczni za to, że przez cały rok inspiruje Pan nas do zdobywania wiedzy i samodzielnego poszukiwania. To dzięki Panu każdy z nas poczynił postępy.

Ten rok był dla nas wyjątkowo pracowity, ale także owocny. Dzięki Panu lepiej poznaliśmy otaczający nas świat i zrozumieliśmy prawa nim rządzące. Dziękujemy i mamy nadzieję, że już we wrześniu znowu się spotkamy.

Mija rok szkolny i my dzięki Panu nie jesteśmy już tymi samymi osobami co wcześniej. Pomógł nam Pan dojrzeć, zdobyć cenną wiedzę i podejmować mądre wybory. Dziękujemy!

Klasyczne podziękowania dla wychowawczyni

Podziękowania dla wychowawczyni warto połączyć z wręczeniem jej kwiatów lub czekoladek. Potraktujcie tę chwilę jak okazję do tego, aby docenić jej starania i okazać wdzięczność.

Była Pani dla nas wzorem do naśladowania. Nie zapomnimy Pani dobroci, cierpliwości i umiejętności dobrej edukacji dla każdego ucznia. Dziękujemy całym sercem!

Wierzymy, że dzięki Pani możemy osiągnąć wiele. Dziękujemy za trud włożony w pracę jako nasza wychowawczyni. Za to, że zawsze była Pani przy nas, dawała pomocną dłoń i wierzyła w nas.

Wszyscy bylibyśmy dumni, mając taką wychowawczynię jak Pani. Dziękujemy za wszystkie wysiłki włożone w przygotowanie nas do egzaminów, za cierpliwość w znoszeniu naszych upodobań, za sprawiedliwość wobec każdego ucznia – dziękujemy!

Życzenia dla nauczyciela na koniec roku

Nauczyciel będzie mile zaskoczony, jeśli złożycie mu podziękowanie i życzenia w formie wierszyka. Nie musi to być poezja na poziomie mistrza – ważne jest, żeby była to wasza własna kreatywność i szczerość. Oto kilka przykładów.

Nauczycielu drogi, dziś chcemy podziękować za Twój trud.
Przyjmij więc te kilka słów podziękowania,
wypowiedzianych z serca jak z nut.

Nauczycielu, Ty byłeś nam jak skarb.

Dodaj komentarz