Pokochajcie się na nowo Jak odnowić związek

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Pokochajcie się na nowo Jak odnowić związek

Codzienna gonitwa i wieczne rozdarcie między pracą a opieką nad dziećmi sprawiają, że coraz więcej z nas zastanawia się, jak odnowić miłość w naszym związku. Życie na kredyt i brak czasu dla siebie zrujnowały już szczęście wielu rodzin. Nie pozwólmy sobie na takie oddalenie od siebie – już dziś mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak odnowić uczucie w związku i wyjść z codziennej rutyny!

Rozmowy o czymś innym niż obowiązki

Niestety, rutyna robi swoje. Wiele par jest tak przytłoczonych codziennymi sprawami, że nie mają już siły na rozmowy o niczym innym niż rachunki czy obiad. Pamiętasz jeszcze czasy, kiedy potrafiliście rozmawiać godzinami, uśmiechając się i śmiejąc się razem? Nie otwieraj ust tylko po to, żeby przypomnieć drugiej osobie o wyniesieniu śmieci czy odebraniu dziecka z przedszkola. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak odnowić uczucie w związku, najważniejsze jest znalezienie czasu na chwilę tylko we dwoje.

Zostawcie dzieci z dziadkami i wyjdźcie z domu chociaż na kilka godzin. Nie musisz iść do kina ani do zatłoczonego klubu, po prostu wybierzcie miejsce, gdzie jest cicho i spokojnie. Na początek wystarczy, że spędzicie czas razem w ciszy i przemyślicie wasze uczucia, marzenia, obawy i pragnienia. Później podzielcie się swoimi spostrzeżeniami ze swoją drugą połową. Szczerze rozmawiajcie – to pierwszy krok do odnowienia miłości.

Drobne gesty czułości

Kiedy jesteśmy świeżo zakochani, nie możemy się od siebie oderwać. Niestety, im dłużej jesteśmy razem, tym rzadziej okazujemy sobie czułość. A przecież delikatne pocałunki, przytulanie, głaskanie po włosach i trzymanie się za ręce nie muszą być tylko dla par na samym początku. Wiele małżeństw tęskni za takimi prostymi okazaniami uczuć. Jeśli szukasz sposobu na odnowienie miłości w małżeństwie, zacznij od drobnych, codziennych gestów czułości. Przytulaj, dotykaj, gładź. Zamiast gniewnie narzekać na brak romantyzmu, łagodnie poproś partnera lub partnerkę o podanie ręki albo przeczesanie włosów.

Przeczytaj więcej artykułów  Popłakała się widząc swoje wyniki matur Nie są złe ale to koniec marzeń

Koniec z nudą w sypialni

Ile razy zdarzyło się, że jedno z was miało ochotę na seks, a drugie siedziało przed telewizorem albo skarżyło się na ból głowy? Brak seksu to najczęstszy objaw, że w związku coś jest nie tak. Nie czekaj, aż partner podejmie inicjatywę, a tym bardziej nie odkładaj tego na wieczór, kiedy jesteście już na granicy znużenia. Dzieci i praca potrafią wyczerpać człowieka, więc wieczorem może byćeście już zbyt zmęczeni. Jak odświeżyć związek w sferze intymnej? Zróbcie sobie romantyczną kąpiel, posłuchajcie nastrojowej muzyki, napijcie się wina przy świecach. Pamiętaj, że kłótnie o nudę w sypialni jeszcze nikomu nie pomogły. Jeśli twój partner unika seksu, po prostu szczerze wyznam, że brakuje ci jego/jej bliskości.

Jak odnowić związek? Mniej pretensji, więcej szczerości

Jeszcze jednym sposobem na odnowienie związku jest rezygnacja z codziennych napominania o drobiazgach. To, że druga osoba nie uporządkuje łóżka albo zapomni kupić chleba, nie oznacza, że trzeba ją wyzwać, wyśmiać czy upokorzyć. Nigdy nie wyśmiewaj i nie lekceważ – słowa potrafią boleć bardziej niż czyny. Jeśli coś cię ciągle rozczarowuje lub frustruje, postaraj się wyrazić swoje wątpliwości i obawy w szczerej, spokojnej rozmowie. Przemilczanie małych spraw może prowadzić do skumulowanej złości, a ta zazwyczaj wybucha w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy można odnowić miłość? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na drugą osobę bez uprzedzeń i z takim samym zainteresowaniem jak na początku. Rzucajcie wyzwanie swojej relacji, zaskakujcie się nawzajem, zadawajcie pytania o rzeczy, o których jeszcze nigdy nie rozmawialiście. Oto najlepsze sposoby na odnowienie miłości w związku, który zdecydowaliście się razem zbudować.

Czy można odnowić miłość? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na drugą osobę bez uprzedzeń i z takim samym zainteresowaniem jak na początku. Rzucajcie wyzwanie swojej relacji, zaskakujcie się nawzajem, zadawajcie pytania o rzeczy, o których jeszcze nigdy nie rozmawialiście. Oto najlepsze sposoby na odnowienie miłości w związku, który zdecydowaliście się razem zbudować.

Dodaj komentarz