Poprawka matury 2023 Nie każdy może do niej przystąpić Co robić w przypadku niezdanego egzaminy

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Poprawka matury 2023 Nie każdy może do niej przystąpić Co robić w przypadku niezdanego egzaminy

Dzisiaj ogłoszono wyniki matury 2023. Wielu z nas czekało na te rezultaty z niecierpliwością i podekscytowaniem. Niestety, jak co roku, nie wszystkim udało się zdać egzamin. Nie martw się – jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie zaliczyli, nadal masz szansę na poprawienie wyniku. Ale nie każdy będzie mógł z tego skorzystać. Czy chciałbyś wiedzieć, jak poszła matura 2023? Chcesz wiedzieć, czy możesz przystąpić do poprawki? Czy wiesz, kiedy odbędzie się egzamin? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kiedy odbędzie się poprawka matury 2023?

Matura jest jednym z najważniejszych wyzwań, z którymi musi zmierzyć się młody człowiek. Nie jest zaskoczeniem, że sama myśl o egzaminach i oczekiwaniu na rezultaty może być bardzo stresująca. Tym razem wyniki matury zostały ogłoszone w dniu 7 lipca o godzinie 8:30. Aby zdać, trzeba było uzyskać co najmniej 30% z trzech obowiązkowych przedmiotów (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego) oraz przystąpić do przynajmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. W przypadku egzaminu rozszerzonego nie było progu punktowego, więc wystarczyło tylko pojawić się na egzaminie. Trzeba było również zdać egzaminy ustne z języka polskiego i obcego.

Niestety, nie każdemu udaje się uzyskać pozytywne wyniki. Jeśli nie zaliczyłeś egzaminu, nie jesteś sam. CKE daje Ci jeszcze jedną szansę na zdobycie świadectwa dojrzałości w tym roku. Warunki przystąpienia do egzaminu poprawkowego są następujące: osoby, które nie zdały tylko jednego z trzech obowiązkowych przedmiotów (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego), będą mogły poprawić wynik.

Oczywiście, jeśli nie udało Ci się zaliczyć więcej niż jednego przedmiotu, będziesz musiał czekać na kolejną poprawkę w maju przyszłego roku. Zgodnie z przepisami, wszyscy mają prawo przystąpić do matury ponownie w ciągu 5 lat od pierwszego egzaminu maturalnego, licząc od października roku, w którym po raz pierwszy przystąpili do egzaminu.

Przeczytaj więcej artykułów  Obiad na Wielką Sobotę Ciekawe pomysły na tradycyjne dania Czy trzeba pościć

Poprawka matury 2023 odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 9:00, a egzaminy ustne przewidziano na 21 sierpnia. Miejsce, w którym odbędzie się egzamin, zostanie ogłoszone na stronie podanej przez okręgową komisję egzaminacyjną do 10 sierpnia 2023 roku. Wyniki poprawkowej matury zostaną ogłoszone 8 września 2023 roku.

Poprawa matury 2023 język polski

Jeśli nie zdałeś egzaminu tylko z języka polskiego, będziesz mieć jeszcze jedną szansę 22 sierpnia o godzinie 9:00. Poprawkowe egzaminy będą miały ten sam typ zadań, ale oczywiście o innej treści.

Poprawa matury 2023 matematyka

Jeśli nie udało Ci się zdobyć wymaganych 30% z matematyki, ale zdałeś pozostałe egzaminy, będziesz mógł skorzystać z możliwości poprawki w drugim terminie – 22 sierpnia o godzinie 9:00.

Jak poszły matury 2023?

Tegoroczne wyniki są nieco lepsze niż wyniki zdających w 2022 roku. Do egzaminów w maju przystąpiło łącznie 253 495 osób. Z tej grupy, 84,4% zdało egzamin i uzyskało świadectwo dojrzałości. 11,4% osób, które nie zdały tylko jednego z trzech obowiązkowych przedmiotów, ma prawo przystąpić do poprawki w sierpniu.

Pytania rodziców na temat poprawek matury 2023

Kiedy odbędzie się poprawka matury 2023?

Maturka 2023 poprawka odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 9:00, zaś poprawka ustna matury przewidziana jest na 21 sierpnia.

Maturka 2023 poprawka odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 9:00, zaś poprawka ustna matury przewidziana jest na 21 sierpnia.

Dodaj komentarz