Posadź obok pomidorów a plony będą ogromne To niezawodny patent ogrodników

Photo of author
Written By Korneliusz Nowicki

Witam. Dziękuję za przeczytanie tego artykułu

Posadź obok pomidorów a plony będą ogromne To niezawodny patent ogrodników

Uprawa pomidorów nie jest trudna. Przeciwnie – jest łatwa i przyjemna, a obfite zbiory mogą przynieść wiele radości. Jeśli chcesz w tym roku cieszyć się tylko znakomitymi plonami, posadź obok pomidorów te rośliny. Niezawodny trik dla każdego doświadczonego ogrodnika.

Teraz jest sezon na uprawę pomidorów w ogrodzie. Każdy chciałby mieć duże i soczyste plony, ale nie zawsze wiemy, jak wspomóc wzrost roślin. Okazuje się, że środowisko, w jakim rosną, ma ogromne znaczenie. Zobacz, co sadzić obok pomidorów, aby cieszyć się tylko spektakularnymi zbiorami.

Co sadzić obok pomidorów? Wybierz sałatę

Połączenie pomidorów i sałaty sprawdzi się nie tylko na kanapkach. Okazuje się, że sadzenie tych warzyw w niewielkiej odległości sprawi, że gleba będzie wilgotna, co wpłynie korzystnie na pomidory. Z drugiej strony, krzaczki sałaty zapewnią odpowiednią ilość cienia, dzięki czemu oba warzywa urosną bujnie i zdrowo.

W jakiej odległości sadzić pomidory? Bliskie sąsiedztwo to klucz do sukcesu

Wiele osób docenia korzyści zdrowotne czosnku. Niektórzy robią z niego opryski na rośliny, których zapach działa odstraszająco na wiele szkodników. Okazuje się, że podobne działanie przyniesie sadzenie czosnku w pobliżu pomidorów. Bliskie sąsiedztwo tych warzyw zapewni zdrową glebę, co sprawi, że pomidory będą silne i duże. Oprócz czosnku, warto posadzić też szczypior. Jego zapach ochroni rośliny przed szkodliwymi mszycami. Pomidory też zyskają ochronę przed innymi chorobami.

Czego nie można sadzić obok pomidorów? Ci goście nie są mile widziani

  • Kapusta i rzodkiewka – Opóźniają kwitnienie i dojrzewanie pomidorów;
  • Ogórek i papryka – Bliskie sąsiedztwo sprawi, że pomidory będą słabiej rosnąć. Dodatkowo, rośliny te są atakowane przez te same szkodniki, co zwiększa ryzyko ataku;
  • Ziemniaki – Ich sadzenie obok pomidorów zwiększa ryzyko infekcji plonów zarazą ziemniaczaną.
Przeczytaj więcej artykułów  Numer świadectwa ukończenia szkoły średniej - gdzie go znaleźć Bywa niezbędny podczas rekrutacji

Dodaj komentarz